Zafer Algöz Vurun Beşiktaş'a

Zafer Algöz

‘Sorun Quaresma’ya neden 5 maç verdiniz?’ meselesi değil. 8 maç bile verebilirsin. Olayların içindeki diğer adamlar neredeler? Madem tahrik edildiğini yazıyorsun. Tahrik eden arkadaşlar nerede? Bu adam kendi kendine gölge boksu mu yaptı? Yoksa Cervantes’in Don Kişot’u gibi halüsinasyon görüp yel değirmenlerine mi saldırdı? Burada cezalandırılan Quaresma değil. Gol sevinciyle abarttı diye "özel olarak" 6 maç bileti kesilen Caner değildir suçlu. Topa kayıp yerden aldığı için kırmızı gören Necip değil suçlu. 3 cm çizgiye bastı diye bu ligde kırmızı gören Atiba hiç değil. Fenerbahçe’yle lig maçında oynamasınlar diye sarı kartlarla saf dışı bırakılan Pepe ve Talisca hiç mi hiç değil. Bu örnekler saymakla bitmez. Elinize bir kağıt kalem alın ve 2,5 yıldır yaşanan rezaletleri yazın. Büyük resme bakınca suçluyu göreceksiniz. Tüm bu yaşanan rezaletlerin baş sorumlusu Beşiktaş Yönetimi, Beşiktaş futbol takımının oyuncuları, Şenol Güneş ve Beşiktaş taraftarıdır. EVET, SUÇLU BİZİZ. VURUN BEŞİKTAŞA. Batık bir bütçe ve harap bir statla 10 yıl kendine gelemez dedikleri takım, Avrupa’nın devlerine 2 yıldır sahaları dar ediyor. Türkiye’de önüne geleni eziyor. Oynadığı maç 141 ülkede 950 milyon insan tarafından izleniyor. Dünya alem artık Beşiktaş’ı tanıyor. Real’in, Barça’nın yıldızları geliyor. Yoksa 2 büyük var diye yıllardır şişirdikleri hava söndü. Türkiye’de tek büyük ve diğerleri diye bir lig mi oluşuyor? Takdir etmek, örnek almak, koyulan çıtayı daha yükseğe çıkarmak gibi bir düşünce zinhar yok. Kıskançlık bizim memleketin sanki ata sporu olmuş. Sanatta, sporda başarılı mı oldun? Yandın arkadaş. Çünkü "hiçbir başarı cezasız kalmıyor" Takdir görmek istiyorsan ölmen gerek. Bilmem anlatabildim mi sevgili Beşiktaşlılar. Suçlu biziz. Hepimiz suçluyuz. Yönetim, Şenol Hoca, Beşiktaş taraftarları ve hatta Süreyya abi bile suçlu. Sana mı kalmış kardeşim stadın yokken tüm maçları deplasmanda oynayıp şampiyon olmak, o arada Avrupa’ya da kafa tutmak? Sana mı kalmış şahane stadyum yapmak, büyümek, yatırımlar yapmak, uzun vadeli plan yapmak? Kim dedi sana Şampiyonlar liginde 6 defa rekorlar kırmak, yenilmeden guruptan çıkmak? Bunlar şimdi olacak iş mi yani? Kim suçlu? Elbette Beşiktaş tabii. O halde her fırsatta vurun Beşiktaş’a.

Beşiktaş’ı yenemiyorlar o halde kolunu kanadını kıralım. Operasyon hakemlerini peş peşe verelim. Camianın konsantrasyonunu dağıtalım. 3-5 satılık kaleme de "Beşiktaş’ı kolluyorlar" diye haftada bir yazı yazdıralım. Çünkü "Ne kollaması ulan Beşiktaş’ı doğruyorlar" diye pek yazan çizen olmaz mı sanıyorsunuz? Sn.Hıncal Uluç bu ceza kurullarının kimlerin tahakkümü altında olduğunu açık açık söyledi. Çıkıp tek bir yetkili tersini savunamıyor. Çünkü Beşiktaş camiası da kimin kim olduğunu çok iyi biliyor. 2000 yılında Galatasaray UEFA Kupası’nı alsın diye çok maçını ertelediler. Lig bu yüzden 2 ay geç bitti. Kimse de ‘ne oluyor?’ demedi ve hepimiz takdir ettik ‘helal olsun’ dedik. Ama bu TFF, nedense 2 yıl boyunca takvime hiç el sürdürmedi. Napoli’ye deplasmanda 3 atan takım bunların yüzünden evdeki yatağını görmeden deplasmana gitti. ‘Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik’ dedik. Kendimize özel iltimas istemedik. Başakşehir bilerek Avrupa kulvarından kaçarken biz bu ülkenin gururu onuru olduk. Karşılığında TFF, PFDK, Tahkim kurulu, MHK bile karşımıza dikilmiş. Şerefimizle, Hakkımızla, Bileğimizin gücüyle elde ettiğimiz başarılar dizisini durdurmaya söz kesmişler belli ki.

Beşiktaş’ımızda 2. yılında Lucescu giderken ne demişti hatırlar mısınız?Adam ilk yılında şampiyon olmuş, 2. yılın ilk yarısını uzak ara lider bitirmiş. Şampiyonluk hırsızlıklarla, tezgahlarla, iğrenç tuzaklarla elinden alınmış, "Romanya’da Çavuşesku döneminde bile ligler böyle değildi" dedi. Akabinde adamı ülkeden gönderdiler. Bu operasyonda Quaresma’nın seçilmesi tesadüf değil. Çünkü Ricardo yaklaşık 1 ay önce ve devamında 2 hafta sonra maç sonu röportajında şöyle demişti hatırlatayım. "Şampiyon olmamızı engellemek için saha içi ve dışında organizasyonlar var; ama biz yine şampiyon olacağız" Şimdi anladınız mı niye kurban olarak seçildiğini? Kavgayı körükleyenlerin bir tanesi bile ortada yok. Çünkü ‘tahrik edin gerisini bize bırakın’ garantisiyle operasyon yapıyorlar. Quaresma üzerinden VURUN BEŞİKTAŞ’A. Gereğinden fazla başarılı oldular.

Bunlara bir dur demek lazım. Şu hayatta Beşiktaş’ın hakkını yiyen, ayağına çelme takan, emeğini çalan kimse iflah olmamıştır. Daha geçenlerde Beşiktaş düşmanlığıyla tanıdığımız hakemlerin hepsi UEFA'da maç yönettiler. Adamın çizgiden elle çıkardığı topu 5'kişi göremediler Avrupa’ya rezil oldular. Bunlar işte hep kurban olduğum Allahın hikmeti. Hala ders alınmadığı için bu adamlar yine maçlar yönetmeye devam ediyorlar. Düdük astıran ölümcül hatalar yapacaklar. O zaman bu yazdıklarımı hatırlatacağım bilesiniz.

Yazımın son paragrafında ise Sn Yıldırım Demirören’e ve Hüsnü Güreli ağabeyime de bir çift kelamim olacak. "Beşiktaş’ı kolluyorlar" palavrasını bırakalım çünkü bu TFF yönetiminde aldığımız kupa adetleri belli. Beşiktaş zaten kimse tarafından kollanmak, birileri tarafından himaye görmek gibi durumlardan medet uman bir camia değil. Sizlerden de bir beklentimiz yok. Sadece görevinizi yapın o kadar. TFF’nin 1. adamı ve 2. adamı sizlersiniz. Biz başkalarının işine karışmayız diyerek kenara çekilemezsiniz. PFDK, Tahkim Kurulu, MHK bu kurumların artık yaptıkları yeter. Bu iş artık şirazesinden çıktı ve kasıtlı ve bilinçli Beşiktaş düşmanlığına ve Beşiktaş hainliğine döndü. Bu kurulları adaletli ve objektif olmaya davet edip hizaya getiremiyor musunuz? Elimiz kolumuz bağlı kafalarına göre takılıyorlar diye düşünüyorsanız. O zaman o koltuklardan kalkın. İstifa etmek büyüklüğünü gösterin. Makam, koltuk kimseye baki değil. Yarın Beşiktaş taraftarıyla statta maç seyredemezsiniz. Belki bunu kimse sizlere dile getirmemiş olabilir. Ama dost acı söyler misali söylemek boynumun borcu. Beşiktaş taraftarı yapılan bu tezgahlara sessiz kaldığınız için şöyle düşünüyor. "Kendilerinden sonra gelen yönetim çok başarılı olduğu için kıskanıyorlar, tökezlemesine bilerek sessiz kalıyorlar" Hiçbir şey yapamıyorsanız. Kafalarında tilkilerle dumanlı havayı koklayanlara şu mesajımızı iletin. Ne yaparlarsa yapsınlar yine şampiyon olacağız. Dağlara taşlara, denizlere yazdık. Bu yılın sonunda gökyüzüne de ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ yazacağız. SİYAAAAAHHHH...