"Fikret Orman 'Hodri Meydan' deyip duvarın arkasına kaçıyor"

"Fikret Orman 'Hodri Meydan' deyip duvarın arkasına kaçıyor"

Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden Levent Erdoğan, son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak başkan Fikret Orman hakkında sert açıklamalar yaptı.

Levent Erdoğan, Radyospor’a şunları söyledi:

“Sayın Başkan daima, salvo ve seçimleri daima duvarın arkasına saklanıp meydan okur. Bundan evvel de seçimlerde dar zamanlarda, seçim koyup kazanma prensibini edinmiş bir Başkanımız. Dolayısı ile ‘Hodri Meydan’ diyor, duvarın arkasına kaçıyor. Seçim kongresini bayramdan 2-3 gün önce ilan etti. Ortada, 12 günlük bir süre vardı. Bu ‘Hodri Meydana’ kim Hodri Meydan der? Bu kaçarken, erkeksen gel demeye benzer. Ben bu davranışı etik bulmuyorum.

Sayın Fikret ORMAN işine geldiği zaman sert bir üslup takınıp, işine geldiği zaman nazik ve kibardır. Yönetim kurulunda 5 tane üyesini değiştirdi. Bu beş üyesini met ede ede, dudakları kurudu. Madem gidenler iyiydi, neden olağan üstü seçime gittin? Tek tek hepsini Berk HACIGÜZELLER, Ahmet Nur ÇEBİ vs. 5 kişiyi yönetimden ayırdı, bu kişileri sürekli yücelterek anlattı. Bunlar bu kadar özelse, olağan üstü seçimi neden yapıyorsun?

Başkanın listesine, Serdar beyin girmesini sadece tebessümle karşılıyorum. Fikret beyin BJK Tv’deki açıklamalarına bakarsanız, Serdal ADALI yönetici olmak için kendisine başvurdu. Hâlbuki ben böyle duymadım. Sn. Adalı, kendi grubundan da arkadaşlarını sokmak istedi. Başkan Orman, ne yazık ki bunu kabul etmedi. Serdal ADALI başkana karşı bir seçime girip kaybetmiştir. Ben Fikret ORMAN’ın altında listeye girmesine bir anlam veremiyorum. Belki de kulüpten bir alacağı vardı, onu almaya geldiğini düşünüyorum. Yönetime girmesine bir mana veremediğim için, buraya bağlamaya çalışıyorum. Kendi fikrim ise Mayıs ayında seçime girip Başkan olabilecek Sn. Adalı, listeye girmesi ile Beşiktaş’taki yarınlarını da karartmış oldu.

Fikret ORMAN ile ilk dönem göreve geldiğimizde BJK’nın borcu 431 MİLYON TL’ydi. Bugün borç, 2,5 MİLYAR TL. Bu rakamlar, Divan Kurulunda açıklanan gerçek rakamlar.

BJK’nın Feda dönemi diye geldiğimiz dönemde, başkan stadı yaparak borcun üzerine borç kattı. Üstelik tüm statları, Devletimizin yaptırdığı dönemlerde. Kulübü kim borçlandırırsa Stad da yapar, saray da yapar. Bu bir başarı değil ki. Tamam, stadı yaptı Allah razı olsun. Ama neyle yaptı? Borçlandı yaptı.

BJK Tv’deki açıklamalarda Başkan, yine kendi gibi düşünmeyen herkesi kötü ve işe yaramaz ilan etti. Bu, son derece çirkin bir davranış. Başkan ilk önce şunu bilmelidir ki, yaptığı borçları temizlemeden kulüpten ayrılamaz. Mecburdur! Siz bu kadar borç varken Stat Yaptım Kahramanım deyip, işin içinden sıyrılamazsınız. Sonra bunları biz söyleyince, kötü oluyoruz. Başkan, kendisine güzel sözler söyleyenlerden hoşlanır. Beşiktaş yönetim kurulu listesini Fikret Bey azaltacakmış. Bunun nedeni de yöneticiler, dedikodu yapması diye açıklıyor. Dedikoduyu çıkaran yapar. Camiada, çok değerli insanlar var. Bunun dedikodu ile alakası yok. Tek başına Başkanın dediğim dedik olsun, karşısında konuşacak adam bulunmasın diye kadroyu değiştiriyor.”

Haber Kaynağı: Radyo SporKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 121 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder

PUAN DURUMU Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Başakşehir 26 17 2 28 58
2 Galatasaray 26 15 4 28 52
3 Beşiktaş 26 13 5 17 47
4 Trabzonspor 26 12 7 9 43
5 Yeni Malatyaspor 26 10 9 4 37
6 Konyaspor 26 8 7 2 35