Güneş'ten Antalya kampında flaş açıklamalar! Burak Yılmaz, Şener, Serdar Aziz, Fabri...

Güneş'ten Antalya kampında flaş açıklamalar! Burak Yılmaz, Şener, Serdar Aziz, Fabri...

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi.

İşte Güneş'in yaptığı açıklamalar:

-BURAK YILMAZ'IN ARKA ADELESİNDE BİR GERGİNLİK VARDI-

"Burak Yılmaz idman yapmamıştı. Arka adalesinde bir gerginlik vardı ama idmana çıkmasında sorun değil. Caner'in de rahatsızlığı var. Burak'ın idmansızlığı önemli. Ondan çok şey bekliyoruz. Caner ve Burak'ın takıma katılması için hafta başını bekledik."

-BURAK'IN YIPRATILMASINI DOĞRU BULMUYORUM-

"Burak'tan çok şey bekliyoruz. Değerli bir oyuncu. Trabzonspor'da çalışırken ilk geldiğinde futbolu çok seviyordu. O zaman gelirken bile cebinden para vererek Trabzonspor'a geldi. Arkadaşları ile de ilişkileri iyiydi ve daha sonra transfer yaptı. Burak gittiği her yerde başarılı oldu. Dünya çapında olacak bir oyuncu. Bunun aksini kimse söylemiyor. Eleştirilere saygı duyuyorum. Bu kadar haksız şekilde yapılmasını doğru bulmuyorum. Trabzonspor'da maçta çarpıştı, kanaması vardı ve geldi, oynadı. Böyle bir oyuncunun yıpratılmasını doğru bulmuyorum. Duygusal olarak kol hareketleri olan bir çocuktur. Kalbinde kötülük yoktur. Hataları var mıdır? vardır. Benim de vardır. Böyle bir oyuncunun istenmesi normaldir. Trabzonspor'dan ayrıldığında da Trabzonspor'a para kazandırdı. Beni de şartlar gönderdi ve buraya geldim. Onun burada olmasından mutluluk duyuyorum. Türkiye'de Burak ve Cenk isimleri forvette en iyi isimler. 2 aşık gibi el ele fotoğrafımız da var. Daha sonra Trabzonspor'a geldi. Oradan ayrıldı ve Beşiktaş'a geldi. Ben Messi'yi de istiyorum ama alamıyorum. Burak Yılmaz, Beşiktaş'lıdır. Bunu her yerde söylüyor. Ben de Trabzonspor için aynı şeyi yapıyorum"

-BURAK'A KEFİL OLURUM-

"Bugün Beşiktaş'ın aradığı golcüler içinde en iyisi budur. Bundan iyisi Suarez'dir. Maliyet olarak Vagner Love'dan bile düşüktür. Biz neyi tartışıyoruz? Bana da çok şeyler söylendi. Burak'ın sabırlı olacağını düşünüyorum. Beşiktaş ile Burak'ın kucaklaşacağını ve yeni bir çizgi çizeceğini, Hakkı'lar Seba'lar gibi olunmaz ama Beşiktaş camiasına layik bir Burak'ın olacağını düşünüyorum. Beklentim budur. Taraftarın da kucaklayacağını, onun da taraftara gideceğine inanıyorum. Benim taraftarım sevmiyorsa onları da anlamak isterim. Kendi adıma kimseye kefil olmam ama Burak Yılmaz’a kefil olurum"

-YÖNETİMİN TEKLİFİNİ DEĞERLENDİRECEĞİM-

"Şu anda bulunduğum yerden memnunum. Yönetimin teklifini değerlendireceğim. Ben burada mutsuz değilim. Daha fazla puan alabilirdik, basit kayıplar yaptık. Oyunumuz eleştiri konusu oldu. Bunları biliyoruz. Uzun süre kalmanın yıpranması da vardır, artıları da vardır. Türkiye'de ekonomik kriz, futbol takımlarında fazla var. Buna göre transferler yapılıyor. Beşiktaş camiası, yönetimi beni istediği sürece buradayım. Burada kalsam da gitsem de bugün hiç gitmeyecek gibi çalışacağım. Beşiktaş'ta iyi bir izlenim bıraktığımı düşünüyorum ve bu yüzden mutluyum."

-ZATEN KARIŞSAM ALIRDIM-

"Ben çok uzun süredir speküle edilmesin diye Burak'la konuşmadım. Daha önce Trabzonspor'la görüşürken başkan mesaj atmıştı 'Hocam sen Trabzonlusun, karışma' diye. Mesajlar hatta hala durur. Zaten karışsam alırdım."

-TOLGAY, 'GİDECEĞİM, GİDECEĞİM' DİYORDU-

"Bütün alınan kararları beraber alıyoruz ama son sözü yönetim söylüyor. Tolgay bizim için önemli bir oyuncu. Oynamadığı zaman mutsuz oluyor ve kendini geriyor. Bu yeni bir şey değil. 'Gideceğim, gideceğim' diyordu, ben de 'Git' dedim ama kaldı. Sonra onu oynattım. Oynamadı yine üzüldü ve ben de ayrılmasını düşündüm. Buna bağlı transfer söylemleri de çok vardı."

-GÖKHAN TÖRE'NİN OYNAMASI GEREKİYOR-

"Gökhan yetenekli bir oyuncu ama oynaması gerekiyor. Hem Gökhan'a hem kendimize haksızlık yapıyoruz. O bölgede birçok hazır futbolcumuz var. Sarıyer maçında iyi başladı ama sakatlık sonrası tekrar durdu"

-LOVE İÇİN KULÜP VAR AMA GİTMEK İSTEMİYOR-

"Love yetenekli ama biz de tutmadı. Oynamadığı zaman da sorun yapmadı. İyi de çalışıyor ama bizim aradığımız sinerjiyi vermedi. Kulüp var ama gitmek istemiyor"

-TOLGA ZENGİN'E HAKSIZLIK YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM-

"Tolga Zengin'e üzüldüm. Yönetimle o konuda aramızda fikir ayrılığı oldu. Sözleşmesi sezon sonunda bitecekti. Ben Tolga'nın olumsuz şeyini görmedim ama kulüp içerisinde tepkiler vardı. Tolga'ya haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Utku'nun kiralanmasına sıcak baktım."

-QUARESMA'NIN GİTMESİ KONUSUNDA...-

"Galatasaray da satıyor, başka oyuncu alıyor. Transfer ayı bittiğinde oyuncular konuşmamalı. Gelen de olabilir, giden de olabilir. Ricardo'nun gitmesi konusunda bir şey yok. Belki defansa oyuncu almamız gerekir."

-MIRIN, DAHA ÖCNE PAHALIYDI VE VERMEK İSTEMİYORLARDI-

"Mirin'e baktığımız da daha önce pahalıydı ve vermek istemiyorlardı. Bu dönem öyle bir gelişti ki, alabileceğimiz oyuncular arasında fiyatı çok ucuza geldi. Bu sene oynamadığı için bu durum ortaya çıktı. Oynamama handikapı dışında takıma katkı yapacağını düşünüyorum. Zaten mükemmel olsa o zaman kimse bize bırakmazdı. Çalışmalara baktığımda olumlu tarafı var. Karakter olarak da iyi gözüküyor. Şu anda elimizde oynayabilecek oyuncu olarak onu görüyorum"

-DEFANSA İKİ YÖNDE OYNAYABİLECEK OYUNCU ALIRSAK...-

"Defansta çok değişiklik yaptık. Savunma ve kaleci otursun. Ondan sonra hamle yapmak kolay. En çok yorulan oyuncular hücumcular olmalıdır. Caner'in toparlanma durumu var. Gökhan iyi durumda, iyi çalışıyor. Dorukhan hazırlık maçında sağ bekte donuktu. Belki yorgundur. Orta sahaya alınca toparldı. Adriano ilk maç cezalı. Defansa iki yönde oynayabilecek bir oyuncu alırsak iyi olur. Stoper konusunda ucuzlardan hep yararlandık, İnşallah Mirin'dende yararlanabiliriz. Marcelo öyle oldu."


-ENZO ROCO GİDEBİLİR-

"Orta sahada sayısal oyuncu sıkıntımız yok. Sağ bekte bir sıkıntı var. Adriano ile Caner varken sol beke oyuncu almaya gerek yok. Bir tanesi giderse oraya da almak gerekir. Gökhan'ın sakatlığı olmadığı sürece kimseyi orada oynatmam. Fatih de oldu. Her yerde oynuyor. Roco gidebilir."

-FENERBAHÇE, ŞENER'İ VERMEYİ DÜŞÜNMÜYOR-

"Şener Özbayraklı, Türkiye'nin iyi sağ beklerinden biri. Yazılanlara göre Tolgay Arslan, Fenerbahçe ile görüşüyormuş. Sanırım bizimkiler önce para istiyor, Fenerbahçe de Şener'i vermeyi düşünmüyor. Kulüp, Tolga'yı satmak ve gelecek parayla transfer yapmak istiyor."

-OĞUZHAN ÖNEMLİ BİR OYUNCU-

"Oğuzhan'ın yeteneğini biz de biliyoruz. Yaratıcılığı hala var. Oğuzhan önemli bir oyuncu. Adem ile ikisini oynatınca sıkıntı yaşıyoruz. Bir tanesini tercih edeceğiz. Dorukhan, Medel, Necip orta sahaya yine katkı yapacaklardır. Larin'den şu anda memnunum. Başlangıçta böyle bir Larin yoktu. Güven sezon başı iyiydi ama şimdi bocalıyor. Bu oyun tarzı Güven'in oyunu değil. Babel'den de memnunum. Biz oyuncularımızın performansını yükseltip, fazla mevkideki oyuncuları azaltmak istiyoruz"


-BENİM EN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞIM ODUR-

"Larin'e de Fatih'e de talip var. Orkan çok yetenekli bir oyuncu. Benim en büyük hayal kırıklığım odur. Sedat mesela oynuyor. Gittiğiniz yerde gelişmeniz lazım. Orkan'ın gittiği yerden şikayetler geldi. Fatih daha iyi olması lazım. Son hazırlık maçında iyiydi. Her takım için alınabilecek bir oyuncu. Fatih Aksoy'u Sivasspor'dan başka isteyen takım da var. Eğer Roco gidecekse neden Fatih'i vereyim? Utku ve Ersin gibi genç kalecimiz var. Anadoluyu görmeleri lazım. Yetenekli kaleci ama orayı da yaşaması gerekiyor"

-QUARESMA, KORNER VE KENAR FAULLERDE...-

"Duran toplarda Caner, Adem ve Quaresma var. Quaresma kornerde ve kenar faullerde topu iyi kullanıyor. Geçen yıl ofansta, defansta en iyi bizdik. Hazırlık maçında da duran toptan gol yedik. Daha çok çalışma yapacağız. Bu bizim zaafımız. Boy olarak da düşüşümüz oldu. Defanstan oyunu kurarken de sıkıntılarımız var. Öne oynama sıkıntılarımızı aşmalıyız. Bazı oyuncularımızda oyunu kendi kurmak istiyor. Defanstaki oyuncularımızın topu iyi kullanmalı. Afyon maçında daha iyiydik."

-KAMPTAKİ GENÇ OYUNCULAR-

"Kampta olmayan Rıdvan ve Erdoğan var. Trabzonspor maçından dolayı geri gönderdik. Diğerlerini de oynattık. Takımın sayısını bilmediğim için biraz fazla getirdim. Sol ayaklı Ege var. Ege'nin fiziği iyi ama yavaş oyuncu. Kartal kısa boylu ama çok çalışkan. Orta sahaya altyapıdan oyuncu alırsam nereye koyacağım? Alpay şu anda sakat. Mertcan da sakat."

-KONUŞURKEN UTANIYORUM-

"Bizim için kötü bir ilk yarı oldu. Bunu silebilecek imkanımız var. Geçen sene de iyi puan aldık, ilk yarıda çok puan kaybı oldu. İkinci yarıda yepyeni bir duygu ile oynayacağız. Öndekilere avans vermiş gibi düşünebilirsiniz. Oyun olarak ikinci yarı en iyi biz olmalıyız. Başakşehir puan olarak avantajlı gözüküyor. Sivas ve Antalyaspor maçı bizim için mucize oldu. Anormal puan kayıplarımız var. Konuşurken utanıyorum. İkinci yarı her maçı kazanarak ilerlemek istiyoruz. Avrupa Kupası maçlarında ne olursa olsun hatalar oldu. Kötü oyunla da maçı kazanmalıydık.

-DOUGLAS İLE İLGİLİ KONUŞULDU AMA...-

"Sivassporlu Douglas ile ilgili konuşuldu ama durum ne bilmiyorum. 5-6 isim var, hepsine bakılacak ve öyle karar verilecek. Sağ bek, sağ stoper bir oyuncu var, henüz daha belli değil. Şener avantajdı ama olmadı."

-BABEL İLE KONUŞTUM-

"Babel bizim için önemli bir oyuncu. Kendisi ile de konuştum. Bu bir karar meselesidir. Bu sene Babel'den beklediğimizi almadık. Aynı şey Adriano için de geçerli. Para alıyorsanız işinizi yapacaksınız. Elimde Babel varken, sol açığa oyuncu almam."

-SERDAR AZİZ BELKİ OLUR-

"Serdar Aziz iyi oyuncu. Son durumu görmek lazım. Sakatlığı vardı. Belki olur. Transferi yönetim yapıyor. Transferde kar ve zarar hanesi var."

-FABRI GELİRSE SEVİNİRİM-

"Fabri iyi karakter ve iyi kaleci. Gitmesine üzüldüm, gelirse sevinirim. Başkanımız büyük başkan. Ne derse o olur"

Haber Kaynağı: HABER1903


Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 140 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder