Güneş'ten eleştirilere tepki! "Benden ne istiyorsunuz?"

Güneş'ten eleştirilere tepki! "Benden ne istiyorsunuz?"

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Şenol Güneş, Instagram TV’ye açıklamalarda bulundu.

Güneş, Akhisarspor'un kural hatası ile ilgili maç sonu yaptığı açıklamalarının farklı yerlere çekilmesi ve yapılan eleştirilere tepki göserdi.

İşte Güneş'in yaptığı açıklamalar:


-BEN ALIŞTIM-

"Maalesef ülkemizde konular olduğundan farklı noktalara çekiliyor. Ben alıştım. İnsanlara doğru mesajlar vermek gerekir. Yalan konuşmamak lazım. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar kamuoyunu yanlış yönlendiriyor. Bundan nemalanmak isteyenler var. Bu çok üzücü bir durum. Sorumluluklarım olduğu için olabildiğince az konuşuyorum. Özgürlüğe ve demokrasiye inandığım için hissettiklerimi söylüyorum. Aklı selim kamuoyu bunu biliyor. Kişisel kızgınlıkları olanlar zaafiyet gördükleri dönemde ne sebeple yapıyorlar bilmiyorum ama gereksiz gündem oluşturuyorlar. Bunun en son örneği Akhisarspor maçında yaşandı."

-BENİM NE YAPMAM GEREKİYORDU?

“Maç başladıktan sonra idareci arkadaşım bana dedi ki ‘Onlarda yabancı oyuncu sayısı 13”. Bana söylendiğinde zaten maç başlamıştı. Maçtan sonra söylediğim cümleyi eğer bir hesabın içinde olsaydım hiç söylemezdim. Benim ne yapmam gerekiyordu? Gidip hocaya söylesem de fark etmez. Zaten onlar da fark ettiler. Bana söylenenler bunlar. Ben zaten bunları takip etmem. Bende açık arıyorlar. Maç başladığında idari görevli arkadaş bana durumu söyledi, sahaya baktım 8 yabancıları var, kulübeyi de sayamıyorum. Zaten ben nereden bilebilirim? Listede kim var kim yok ben takip etmem. Daha sonra aldığım bilgiye göre rakip takım yabancı kalecisini tribüne gönderdi. Rakip takım hatasını biliyor ve üzgün olduklarını söylüyor."

-DEVLET BUNLARA NASIL GÖREV VERİYOR?-

"Biz maçı kazandıktan sonra kendi adımıza oynadığımız kötü oyunu eleştirdik. Biz futbol oynamak istiyoruz. Benden ne istiyorsunuz? Benim yanlış bir şey söylediğimi mi gördünüz? Devlet bunlara nasıl görev veriyor? Hainlik, sadece teröriste karşı olup olmamak değil ki. Fikren insanlara nifak tohumu sokup sporun ruhunu zedeleyenlere karşı RTÜK devreye girmeli. Olmayan şeyleri söylüyorlar ve ben de cevap vermek zorunda kalıyorum. Sonra futboldan şikayet ediyoruz. Bu kişilerin sayısı az. Spor müdürlerine söylüyorum. Önce kendimizden başlayalım eleştiriye. Ben kendimi bu yaşta bile eleştiriyorum."

-BU KADAR DEĞERİ HAK ETMİYORLAR-

"Benim büyüklüğümü kabul ediyorsun ama o kadar da küçülme arkadaşım. Sana da ailene de yazık. Bana yapılan eleştiri değil ki hakaret ve saygısızlık. Yalan konuşuyorsun, bilmediğini konuşuyorsun. Biz bahçedeki ayrık otları temizlemek istiyoruz. Bahçenin de sahibi yanlış yapıyor. Yanlışa izin verirseniz ayrık otlar çoğalır. Yarın iyiler gider kötüler kalır. Hata yaptığımı düşünüyorum ve kendimden de özür diliyorum. Ben bu yolda olmak istemiyorum. Düzgün şekilde konuşalım ve tartışalım. İnsanın kendine zararı olur anlarım ama etrafına zarar verme. Kendini değiştiremeyen hiçbir şeyi değiştiremez. Sığ insanların futbolda yeri yok. Fubolun ekonomisi çok büyüdü. Sorumlulukları çok arttı. Futbol sektöründeki tüm paydaşlar yenilenmeli ve birlikte hareket etmeli. Türk futbolunu birlikte daha iyi yerlere getireceğiz. Bunun için bir araya geleceğiz. Paylaşacağız, çalışacağız ve tartışacağız. Çalışmadan emek vermeden olan tek şey armuttur. İnsan öyle değildir, insan çalışarak olgunlaşır. Benim etik olduğumu görüyor. Tek örnek beni görüyorlar herhalde. Bana yakıştıramıyorlar. O konuda haklılar. Zaten kuralları da bilmiyorlar. Bilgisi olmadan fikir üreten adamlar bunlar. Biz aşağıya değil yukarı gitmeliyiz. Aydınların daha iyi konuşup fikren tartışması lazım kişilerin değil. Bunlar kişisel kavga arıyor. Beni sevmiyorsa, burada oluşumdan da rahatsız oluyorsa ortamı bekleyip yazıyor veya konuşuyor ama bu devletin kurumunda olmaz, hiçbir yerde de olmaz. Boş boş insanları zehirliyorlar. Onlara önem verdim, kusura bakmasınlar. Bu kadar değeri hak etmiyorlar."

-DAHA İYİ FUTBOL OYNAMAMIZ LAZIM-

“Zor bir lig oldu. Bu zorluğu da biz yarattık. Eleştirilebilir, ben de kendimi eleştiriyorum. Bize yakışan bir durumda değiliz. Sıkıntılarımız vardı. Mazeretleri kullanarak da bir yere varamayız. 17 maçın ilkini aldık, 16 maç daha var. Her maça final maçı gözüyle bakacağız. Bu maçta kazandık ama eksiklerimiz olduğunu düşünüyorum. Yapılan eleştirilere saygı duyuyorum. Oyunculara da söylüyorum. Alınan alınsın, alınmayan alınmasın. Bulunduğumuz yerden daha iyi yerde olmamız ve daha iyi futbol oynamamız lazım. Bunu da ben yapacağım. Köyü olduğumuzda sorumluluk benim. Ama birlikte yapıp başarılı olmak istiyoruz.”

Haber Kaynağı: HABER1903


Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü kim olmalı?

Anket Sonuçları

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 205 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder