"Beşiktaş'a nasıl geldiğimi biliyorum, nasıl gittiğimi de..."

"Beşiktaş'a nasıl geldiğimi biliyorum, nasıl gittiğimi de..."

A Milli Takımımız, EURO 2020 Elemeleri H Grubu 2. maçında Moldova'yı 4-0 mağlup etti.

Karşılaşmanın ardından Beşiktaş ve A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, açıklamalarda bulundu.

İşte Güneş'in yaptığı açıklamalar:

-HAK EDEREK ALDIK-

"İki rakibimize de bakınca üstün olduğumuzu biliyorduk ama önemli olan bunu sahada göstermekti. Sonuç olarak iki maçta da kazandık ve hak ederek aldık. Moldova, Fransa maçında da aynı oyunu oynamaya çalıştı. Moldova'nın doğru oyununu biz bozduk. Arnavutluk maçından biraz daha farklı oynadık. Oyun üstünlüğümüz skora da yansıdı."

-BUNLAR HEPİMİZİN HAKKI-

"Biz işimizi yapıyoruz. Herkesin birlikte olduğu bir döneme geçmek istiyoruz. Hayal etmek, hikaye yazmak, birlikte olmak, umutlu olmak. Bunlar hepimizin hakkı. Sanat ve spor önemli değerlerdir, futbolda da buna öncülük yapmak istiyoruz."

-KAVGALAR BİZE BİR ŞEY SAĞLAMIYOR-

"Farklı 2 maç oynadık ama başlangıç olarak, bir araya gelmek, konuşabilmek, birbirine kin, nefret tohumları atmak yerine konuşabildiğimiz bir durumu yaşıyoruz. Kavgalar bize bir şey sağlamıyor, daha önce saha dışına geldiğini söylediniz, o zaman getirmeyelim."

-KAVGA EDEREK ÜLKEYİ BÖLERİZ-

"Cumhurbaşkanımız da bizim insanımız, işçimiz, memurumuz.... Sonuçlar olunca birlik oluyor. Ülkenin bir değişime uğraması gerekince herkes yapacaktır ama tartışarak yapacaktır. Kavga ederek ülkeyi böleriz."

-BİZ BİRLİKTE BAŞARALIM-

"Buraya gelenler kıymetini bilecek, gelmeyenler de 'Kadroya nasıl girerim?' deyip mücadele edecek. Biz birlikte başaralım, başarısızlıkta zaten sorumluluğu ben alırım."

-ULAŞILAMAYACAK HAYALLAR DEĞİL-

"Hayallerimiz ulaşılamayacak hayaller değiller. Neyi başarıp başarayamayacağımızı biliyoruz. Başarısızlık olduğunda tutup atamazsın. Bu senin çocuğun, atamazsın."

-3 GÜN BİZ HİÇ UYUMADIK-

"Ben böyle geçici bir şey istemiyordum. Sezon sonunda geleceğim göreve şimdi başladım. Artık bunu değiştiremeyiz, işimize bakacağız. Medya olsun, taraftar olsun bana çok haksızlık yapıldı. Çok yoruldum. 3 gün hiç uyumadık, gece gündüz çalıştım ve tamamen buraya odaklandım. Hem kendi kadromuzu, hem rakipleri analiz ederek kazandık. Belki bunu yapmasak da kazanırdık ama ben vicdanen rahat oldum. Lucescu da iyi işler yaptı, teşekkür ediyorum kendisine."

-NEYİ PAYLAŞAMIYORUZ?-

"Bu ülke, canını feda eden insanların bıraktığı bir ülke. Bu ülke böyle kuruldu. Biz savaş istemiyoruz, futbolun da birleştirici bir unsur olmasını istiyoruz. Neyi paylaşamıyoruz?"

-SAYIN CUMHURBAŞKANINA ANTRENÖRLÜK YAPTIM-

"Sayın Cumhurbaşkanı da geldi, siz bilmezseniz ben ona da antrenörlük yaptım. Geç kaldınız, daha erken gelseniz, sizi de takıma alabilirdim."

-BEŞİKTAŞ'A NASIL GELDİĞİMİ BİLİYORUM, NASIL GİTTİĞİMİ DE...-

"Şu andan itibaren milli takımdaki görevim bitti. Milli takım her şeyin üstündedir ama görevimiz neyse onu yapacağız. Ben Beşiktaş'a nasıl geldiğimi biliyorum, nasıl gittiğimi de öğrenirsiniz."

Haber Kaynağı: DUHULİYEKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 110 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder