Beşiktaş'tan E-Spor'da yeni atılım!

Beşiktaş'tan E-Spor'da yeni atılım!

Global espor sahnesindeki hamlelerine devam ederek yurt dışı açılımlarını hızlandıran Beşiktaş Esports, portfolyosuna bir yeni oyun daha ekledi.

Beşiktaş E-Spor Takımı, tamamı İspanyol oyunculardan oluşan bir Rocket League kadrosunu bünyesine kattı. Beşiktaş, bu kadro ile Barcelona, Villareal, Getafe ve Espanyol gibi kulüplerin de mücadele edeceği ESL Masters Spain’de şampiyonluk yarışı verecek.

Tüm dünyada espor sektörüne giriş yapan ilk geleneksel spor kulübü olan Beşiktaş’ımızın Rocket League takımında Luxxor, ByJesusEsp, Casaprima ve EvilWolf yer alırken CoachMendo ise takımın koçluğunu üstlenecek. Genç ve yetenekli oyunculardan oluşan kadromuz, İspanya’nın en iyi takımlarıyla ESL Masters şampiyonu olmak için yedi hafta boyunca mücadele edecek.

İlklerin takımı olan Beşiktaş’ımız, Türkiye’de bir Rocket League kadrosu oluşturan ilk espor organizasyonu olarak bir kez daha öne çıkıyor. Tüm dünyada 50 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısına sahip olan Rocket League’in espor sahnesi her gün yüz binlerce insan tarafından aktif olarak takip ediliyor.

Erkek LoL, Akademi LoL, kadın LoL, kadın CS:GO, FIFA, Clash Royale, Zula ve PUBG’den sonra Rocket League’e dahil olan Beşiktaş’ımızın şu an dokuz ayrı kadrosu ve çoğunluğu yabancı oyunculardan oluşmak üzere toplam 40’tan fazla oyuncusu bulunuyor.

Haber Kaynağı: bjk.com.trKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 2 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder