Nihat Özdemir TFF Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı

Nihat Özdemir TFF Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Nihat Özdemir, federasyonun 1 Haziran'da yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

TFF Başkan Vekili Nihat Özdemir, 1 Haziran'da yapılacak olağan seçimli genel kurulda federasyon başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İşte Özdemir'in açıklamaları: "Projeleri devam ettirmek, yeni projeler üretmek için 1 Haziran'da yapılacak TFF başkanlık seçimine adayım. Futbolumuzu daha iyi yerlere getirebilmek için başkanlığa aday oldum. Yıldırım Demirören'e hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hüsnü Güreli Bey'e de yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Ankaragücü'nün ardından uzun yıllar Fenerbahçe'de yöneticilik yaptım. TFF'de başkan vekili olarak görevimi sürdürmekteyim. Hep birlikte önemli işlere imza attık.

"4 yıl futbolu yönetmeye talip oldum"

4 yıl futbolu yönetmeye talip oldum. Tecrübem ve tüm enerjimle futbola hizmet etmek istiyorum. Öncelikle barış, hoşgörü ve huzur ortamının hiçbir şekilde bozulmaması şarttır. Bunun yolu saygı ve sevgiden geçer. Rakibe saygı duymaktan geçer. Lefterler, Baba Hakkılar, Süleyman Sebalar, Özhan Canaydınlar ve Metin Oktaylar'dan geçer. Türk futbol ailesini sağduyuya çağırıyorum. Milli beraberliği hep birlikte yaşatalım. İstikrarlı bir şekilde dünya sıralamasında ilk 10'da yer almak istiyoruz.

"Kurullardaki arkadaşlarımızı liyakat sistemine göre seçeceğiz"

Kulüpler Birliği ile çok iyi diyalog sürdürmek istiyoruz. Bütün kurullarımızın tamamen bağımsız çalışmalarına önem vereceğim. Kurullardaki arkadaşlarımızı liyakat sistemine göre seçeceğiz. MHK ve Kulüp Lisans Kurulu'nda reform yapmamız şart. Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig ile birlikte hareket ederek düzeni sürdürmek istiyoruz. MHK, PFDK, Tahkim Kurulu Beylerbeyi'nde çalışmalarına devam edecektir. Yönetim kurulu üyelerinden komitelerimizi oluşturacağız, ancak yönetim kurulu arkadaşlarımız işleyişe karışmayacak, bu işleri profesyoneller yönetecek. Bu sözlerimle birlikte hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

"5 büyük ülkeye yakın takip"

5 büyük ülkenin futbolunu yakından araştırmak istiyoruz. Bunun için komite kuracağız. Bu komitede yönetici arkadaşlar, kulüp temsilcileri hatta basından arkadaşlar olacak. Bu komitenin raporuna göre MHK için 3 yıllık master planı uygulamaya koyacağız.

"Herkes kulüp formasını üzerinden çıkaracak"

Yeni ekibimizde herkes işini kulüp formasını üzerinden çıkararak yapacak."

"VAR kayıtlarının açıklanmasını düşünmüyoruz"

UEFA'nın IFAB kurallarına göre hareket edeceğiz. Bugünkü çerçevede VAR kayıtlarının açıklanmasını düşünmüyoruz. Ama bir değişiklik olursa bunu Türkiye'de de uygulamaya koyarız. VAR sistemi ile ilgili hedefimiz her geçen günü hataları azaltmak olacak.

Haber Kaynağı: MilliyetKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 36 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder