"Beşiktaş'ın gerçek anlamda bir son vuruş ustasına ihtiyacı var"

"Beşiktaş'ın gerçek anlamda bir son vuruş ustasına ihtiyacı var"

Milliyet Gazetesi Yazarı Şansal Büyüka, Beşiktaş'ın gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Son vuruş eksikliği

Beşiktaş’ın Gençlerbirliği maçında tek kale oyunu, her 10 saniyede yeni bir atak girişimi ve sayısız gol pozisyonu vardı. Buna rağmen Beşiktaşlı için maç, korkular içinde bitti. Bu kadar çok pozisyona girip, bu kadar az gol atıyorsanız, gerçek anlamda bir son vuruş ustasına ihtiyacınız var demektir.

Negredo’ya ve kalitesine selamlar, saygılar... Ancak Beşiktaş’ın 25. haftayı 5 golle geçen değil, 20-25 golle geçen santraforlara ihtiyacı var.

Hep yazıp, söylüyorum... Bu takımın son iki şampiyonluğunda, hatta daha öncesinde leblebi gibi gol atan Demba Baları, Gomezleri, Aboubakarları, Cenk Tosunları vardı. Beşiktaş’ın kadrosu gerçek anlamda çok kaliteli ve çok geniş... Ama bu kaliteli ve geniş kadroda, eski yıllarda olduğu gibi “vurduğunu gol yapan” santraforu yok.

Kendim ettim kendim buldum!

Talisca, Brezilya Milli Takımı’na seçildi. Dünyanın en değerli milli takımlarından birine seçilebilmek kolay iş değil... Bundan başta Talisca, Beşiktaş ve Talisca’yı parlatan Şenol Güneş gurur duyuyor olmalı... Ancak Talisca’nın milli takıma seçilmesi, bonservis bedelini arttırırsa, bunun zararı da Beşiktaş’a dokunacak. Hani “kendim ettim, kendim buldum” misali... Hem parlatacaksın, hem bedel ödeyeceksin... Garip bir durum...

Haber Kaynağı: MilliyetKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 22 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder