Beşiktaş'tan 45 milyon TL'lik Talisca hesabı!

Beşiktaş'tan 45 milyon TL'lik Talisca hesabı!

Roma’nın 30 milyon euro verdiği Talisca’nın satın alma opsiyonu Beşiktaş’ta. Kartal 21 milyon euroluk hakkı kullanıp, oyuncuyu Roma’ya satmak için protokol imzalayacak.

İtalya'ya giden transfer komitesi başkanı Umut Güner ve Futbol A Takım direktörü Ali Naibi, Roma kulübü ile Talisca konusunda görüşmelerde bulunacak. 31 Mayıs’a kadar Benfica’ya 21 milyon euro ödeyerek Brezilyalı oyuncunun bonservisini alma hakkı olan Siyah-Beyazlılar ödemeyi gerçekleştirdikleri takdirde Talisca’yı satmayı düşünüyor. Daha önce Benfica ile anlaşmaya çalışan Roma kulübüne oyuncuyu alma hakkının kendilerinde olduğunu anlatacak olan Umut Güner ve Ali Naibi, Talisca’yı 30 milyon euronun üzerinde bir rakama satmak amacında.

45 MİLYON TL KAZANMA HESABI

Transfer komitesinin Talisca pazarlığının yanı sıra Roma’dan ayrılması muhtemel oyuncular için de kiralama konusunda görüşmeler yapması bekleniyor. Beşiktaş, Roma dahil olmak üzere Avrupa’dan herhangi bir kulüple anlaşma yapılması halinde Talisca için 21 milyon euroyu Benfica’ya ödeyip bonservisini alacak ve sonrasında Brezilyalı oyuncuyu hemen satacak. Aradaki 9 milyon euroluk fark Siyah-Beyazlı Kulübün kasasına yaklaşık 45 milyon TL gibi dev bir gelirin girmesine neden olacak.

İNGİLTERE’DEN DE İSTEYENİ ÇOK

Sezon içinde Benfica ile 2021 yılına kadar sözleşmesini uzatan Talisca, “Beşiktaş’ı seviyorum. Bu imzayı atmasaydım, kulüp zorda kalacaktı” diyerek tavrının Siyah-Beyazlı ekibin çıkarları doğrultusunda olacağının işaretini vermişti. Talisca da Beşiktaş’ın kendisinden para kazanmasına sıcak bakarsa yönetimin pazarlık konusunda eli güçlenecek. Başarılı oyuncuya Liverpool, M.United ve Wolverhampton gibi İngiliz kulüpleri de talip olmuş ve Benfica kulübüyle ön görüşmeler yapmıştı.

Haber Kaynağı: AkşamKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 5 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder