"Tosic'e talep geldi ve akıllı bir şekilde gönderildi"

"Tosic'e talep geldi ve akıllı bir şekilde gönderildi"

Eski futbolcu, günümüzün teknik direktörlerinden Ali Tandoğan, spor gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında konuşan Ali Tandoğan, Beşiktaş’ın gündemine de değindi.

"Şampiyonluk gelmeyince tepkilerin olması normal"

Beşiktaş 2 sene üst üste şampiyon oldu. Kolay olmayan bir süreç yaşadılar. Çok iyi bir kadro yapılanmasına gidildi. İlk şampiyonluk sonrası ikinci şampiyonluk geldi. Bu sene üst seviye oyuncular transfer edildi. Şampiyonlar Ligi performansı hepimizi mutlu etti. Avrupa’da ne kadar başarılı olursanız olun, bizim ülkemizde yine şampiyon olmanız beklenir. Bu da gerçekleşmeyince tepkilere sebebiyet verir. Üçüncü şampiyonluğu elde ederlerse para kaynağı olacaktı. Fenerbahçe kupa maçında yaşananlar, Galatasaray maçı… Galatasaray müthiş bir coşkuyla kazandı. İkinci olmak için son ana kadar mücadele edecekler ama kolay değil.

"Beşiktaş taraftarları gençleşmeye müsaade eder ama..."

Şampiyonluğun gelmemesi Beşiktaş adına kötü. Bazı oyuncularla da vedalaşmak zorunda kalacaklar. Dünyada her takım gençleşmeye gider, planlamalar yapar. Bunları gördük. Zaman zaman milli takımlarda da oldu. Almanya örneği var. Altyapıyı oluşturduktan sonra başarılar elde edildi. Beşiktaş taraftarları gençleşmeye bir süre müsaade eder ama şampiyonluk da isterler. Yönetim ve taraftarın düşüncesi farklı. Ciddi bir Euro yükselmesi var. Maliyeti yüksek oyuncularla yolların ayrılması normal. Yüksek maliyet kulübü sıkıntıya sokabilir.

"Tosic'in gönderilmesi doğru bir karar"

Beşiktaş’ın Tosic’i göndermesi bence doğru bir karar. Yüreğiyle oynayan bir oyuncuydu ama hata yapmaya da müsait bir oyuncuydu. 2-3 sene oynadı. Talep de geldi ve akıllı bir şekilde gönderildi. Zamanı geldi ve iyi de bir para verilince gönderilmesi gayet normal.

"Talisca, Beşiktaş'ın Alex'i oldu"

Şenol Güneş devam edecek mi? Devam etti diyelim… Mesela; Fenerbahçe’de Alex yıllar başarılı şekilde oynadı ve gönülleri kazandı. Beşiktaş’ta da o bölgede oynayan oyuncular oldu. Bu benim görüşüm, herkes katılmayabilir. Talisca, Beşiktaş’ın Alex’i oldu. Öyle anlarda skoru değiştirdi ki kalitesi tartışılmaz. Eksikleri elbette vardır ama Beşiktaş adına olmazsa olmazlardan biri oldu. Fenerbahçe, Alex’in eksikliğini hissetti. Beşiktaş da Talisca’nın boşluğunu doldurmak durumunda. Her futbolcunun elbette daha iyisi vardır. Maradona zamanında çok iyiydi, şu dönemde Messi ve Ronaldo konuşuluyor.

Haber Kaynağı: AjanssporKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 0 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder