Onay'dan Guti, İlhan ve Negredo açıklaması! "İsimlerden çok..."

Onay'dan Guti, İlhan ve Negredo açıklaması! "İsimlerden çok..."

Spor yazarı ve yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş'ın gündemi hakkında beIN Sports Haber'de açıklamalarda bulundu.

Onay, Beşiktaş'ta yardımcı antrenörlük görevine getirilen İlhan Mansız ve Guti hakkında açıklamalarda bulundu.

-İSİMLERDEN ÇOK KİM NEYE KARAR VERECEK, BU ÖNEMLİ-

"Karizma her zaman olumlu yansır. Fakat burada önemli olan uyum içinde çalışabilmek. Şenol Güneş, Guti ve İlhan Mansız arasında bir hiyerarşi söz konusu olacak. Futbolcu-antrenör ilişkisinde her zaman bir saygı vardır. Oyuncu, kim olursa olsun, ne kadar kariyerli ve şöhretli olursa olsun, kendinden yaşça büyük teknik adamları saygıyla anarlar. En azından Türk futbolunda böyledir. Önemli olan saygıyı ve mesafeyi muhafaza ederek uyum içinde birlikte çalışabilmek. Görev dağılımı nasıl olacak bunu da önümüzdeki zamanlarda göreceğiz. Önemli olan isimler değil, sorumlulukları yerine getirmek ve çok çalışmak Şenol Güneş konuşurken, orada Şeref hoca da vardı. Güneş'in 3 tane yardımcısı var. Kimin görevi ne olacak bu çok önemli. Görev dağılımı çok önemli. İsimlerden, kariyerlerden daha çok kim neye karar verecek, kim ne yapacak bu önemli. Biri yabancılardan biri yerlilerden mi sorumlu olacak? Taktiksel çalışmalarda birlikte mi analiz yapacaklar? Kararları kim verecek önemli olan bu."

Güntekin Onay, Slovakya kampında yer almayan ve Avusturya kampıyla birlikte takıma katılan Negredo hakkında da açıklamalarda bulundu.

-BİR KAP ÇORBA DA ONUN ÖNÜNE KONMALI-

"Ben alıcı olsam, Negredo kampta değilse kafamda soru işareti oluşur. Geçen seneki performansına bakarım. Yeni sezon öncesi kamp geçirmemişse, satın alma konusundaki hevesimi aşağı düşürür. Kampta olması, "Slovakya'da, Avusturya'da kampa katılmış" diyebilirim. Şartlar ne olursa olsun oyuncuyu kadro dışına almak da yanlış. Çünkü senin sözleşmeli oyuncun. Çok problemli bir oyuncu değilse, bildiğimiz kadarıyla da değil. Deyim yerindeyse bir kap çorba da onun önüne konmalı."

Haber Kaynağı: HABER1903Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 10 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder