İlhan Durusoy Yeni MHK'nın hakem tayinleri, eskisinden de kötü

İlhan Durusoy

MHK

Yeni MHK Kayseri maçına Suat Aslanboğa gibi deneyimsiz bir hakemi verirken VAR’da Beşiktaş’a en çok puan kaybettiren ve tartışmalı hakemi Ali Palabıyık’ı bulup verdiler.

Bu da yetmedi bu sefer Konya maçında da Ali Palabıyık tan çok memnunlar ki, tekrar verdiler. VAR’da da Bülent Yıldırım. Bülent Yıldırım VAR görüntülerine rağmen Beşiktaş'a 2 faullü gol yediren bir hakem. Beşiktaş-Fenerbahçe maçında maç 3-0 öne geçtikten sonra devamlı Beşiktaş aleyhine kararlarla ve faulü golle maçı 3-3’e getirmede Beşiktaş'ın kendi hatasın yanında önemli katkı yapmıştı. Yenisi eskini aratır bir başlangıç yaptı.

Hakem

Bu maçta Ali Palabıyık 3. dk. Medel’e hareket sarı kart idi vermedi. Medel’e faul yapıldı, ters verdi. Daha önce Medel adama dokunmadan 2. sarı verip atmıştı. Ön yargılı olduğu kesin. 10. dk. Ljaij’e verdiği kart inanılmaz, bu standartta kart gösterişe Konya’dan 17. dk. 3 adam atmalıydı. 12. dk. Q7 ye müdahaleye Sarı Kart vermedi. 17. dk. Ljaij’e harekete sarı vermiyor. MHK bu hakeme, sarı kart neye verilir neye verilmez öğretmeli. 19. dk. Burak faullü hareketi vermiyor ve Beşiktaş'a gol oluyor. VAR’da Bülent Yıldırım var, Beşiktaş’a faulle gol atılmasını uygun kabul ediyor. 21. dk. Lens adamı geçiyor, kucaklanıyor, sarı kart vermiyor. 23. dk. Necip’e hemen sarıyı basıyor. 32. dk. Burak’a hareket kırmızı olmalı. 39. dk. Necip’ e faul komik. 45. dk. Burak indiren oyuncunun sarısı var, 2.'ci verip atmalı. 46 dk Burak’a faul vermiyor. 51. dk. Burak’ı çekip durduruyorlar, sarı vermiyorlar Burak’a rakibin koluna dokunduğu için sarı vermişti. 56. dk. Atiba’yı çekiyorlar, sarı vermiyor. 61. dk. taç ters. 66. Lens’ e faul ters. 66dk Konya’dan sarı kartlık hareket, devam. 64. dk. Atiba’ya dirsek burnu kanıyor, sarı vermiyor. 78. dk. Lens’e faul sarı olmalı. 90+5 Kagawa’ya hareket sarılık.

Teknik

Beşikaş teknik hatalara devam ediyor. Kagawa ili maçta maç sonunda 2 gol atmış Fenerbahçe maçında süper oyunla farkın açılmasını sağlamış. Bu maçta 74. dakikada alıyor. Hala maç eksiliği vs sebeple oynatılmazken Lens devamlı ilk onbirde yer buluyor. Devamlı top kaybediyor. Bu kadar sürede sonuca gidemiyor.

Konya’da 2 gol atacak adam var, hiçbir önlem yok. İkisi de gol atıyor. Quaresma gol attırır diye oynatıyorsun, arkasındaki beki yalnız bırakıyor. Önlem yok.

Sonuç

Beşiktaş ve biz taraftarlara yazık oluyor.