İlhan Durusoy Maçın önüne geçen bir hakem daha yetişiyor!

İlhan Durusoy

Rakip Halil Umut Meler’in görülmemiş kararlar vermekte üstüne yok. Malatya maçında Medel’e rakibine dokunmadan ikinci sarıdan atmıştı. Kendini atan rakibinin bacağından sakatlanmamak için kontrol etmişti. Düşen adamı bu hareketle düşürdü saydı. Fizik bilmediği gayet açık görülüyor. Bir hakem fizik bilmezse hangi hareket ağırlık merkezinin neresindeyse nereye düşersin çıkaramaz, aldatmaya açıktır. Geçen sezon Başakşehir’den Caiçara’ya Dk 62. kırmızı göstermeyip maçı kazanmalarını sağlamıştı. Ankaragücü maçında kaçan penaltıyı oyuncular erken girdiği için iptal etti. Vuruştan önce 4 Ankaragüçlü ceza sahasına giriyor. Gol olsa bile tekrarlatılır, gol olmayınca neden tekrar ediyor. Vida’nın topu rakibe geliyor, boş kaleye atamıyor. Penaltı tekrarında yine Ankaragüçlüler yine içeri giriyor. Madem bu kadar hassas davranıyor, niye golü iptal edip tekrarlatmıyor. BJK aleyhine oldu mu kararı uyguluyor?

Rakip teknik direktör GS hakkını korumaya soyunuyor. Hem de doğru olmayan bir şekilde. BJK düşmanlığını alevlendirecek. Kendi takımının farklı yenilgisiyle ilgilenmek değil mi esas görevi. Hakemleri GS lehine baskı altına alacak. Burak’ın hiçbir şekilde dirseği rakibe vurmuyor. Rakip arkadan Burak’a çarpıyor.

Lens yine oynadı

Lens’in bir ayrıcalığı var. Hoca kendi görmüyorsa bir performans analizi vasıtasıyla baksın. Bu maçta her zamanki gibi çoğu topu kaybetti. Bu arada bir gol pozisyonu yarattı, tabii gol olmadı. Bir pozisyonda iyi pas verdi. Artık Lens’i kimse kesemez!

Bu noktaya gelmişken Lens ısrarı inşallah BJK’yi 10 kişi oynatması sonucu şampiyonluk gitmez.