Bülent Bilirgen Bazen sevinç bazen keder

Bülent Bilirgen

Arzu eden kızsın arzu eden katılmasın. Ama şapkayı önümüze koyma zamanı geldi.

Olmadı. Top yekün yönetemedik üst üste 2 sene şampiyonluk ertesini. Camianın her parçasının payı var bu gelinen noktada. Tabi ki her kesimin ayrı oranda. En az pay destekçilerde. Bu işten para alan değil bu işe para veren taraftarda. Onlar ortaya çıkanı seyreden üzüntüde moral veren sevince de ortak olan kesim. Bir "Come to Beşiktaş" çıkardılar futbol endüstrisi çöktü üstüne.

Bir para almadığını düşündüğümüz ya da kazanmadığına inandığımız kesim de işin yönetim kanadı. Onların bu tablodaki payı tabi ki daha fazla. Nasıl başarılı transferlerde alınan satılan oyuncu becerisinde alkış tutuyorsak kadro yapısının oluşturulması ve transfer zamanlamalarında da sınıfta kaldıklarını söylememiz gerekli. Ayrıca Şenol hocayı da doğru yönetemediklerini düşünüyorum. İşin şov tarafına fazlaca odaklanarak yönetimin gereği olan çalışanlardan verim alma konusunu atladılar bu sene. Futbolcu grubuna gelirsek ayrı bir aleme düşüyoruz. Takımın dışardan görünümü müthiş. Ama idmanda birbirlerini kızdırdıkları çift kalelerdeki hırsın yarısını ligde sahaya koymadı gençler sağolsun. Gazetecilere zafer pozu vermeleri sırasında gösterdikleri takım havasının yerinde yeller esiyor sahaya çıktıklarında. Dün de muhallebi çocuğu gibiydiler. Son derece yeteneksiz ama ısıran rakip karşısında, tribünden gelen üç beş yabancı maddeye verdiler 2 puanı maşallah. Sadece burada değil, Malatya’da, Sivas’ta, Kasımpaşa’da, Ankara’da da yalandan çıkmışlardı çimlere. Hepsinin ayrı ayrı hesabı var kafasında. Kimi kendini Şampiyonlar Ligi maçlarında gösterip iyi bir takıma atma peşinde, kimi kafayı dünya kupasına takmış. Kimi önünde kesemediği adama baka baka gözü göbeği salmış kafayı bozmuş. Kimi hocasına kızgın, kimi menajerinden haber bekliyor. Artık Olcay-Ersan-Cenk-Ozi-Necip ekibi gibi başarıya aç, alçak gönüllü, birbirine bağlı takıma ruh katan bir ekip de yok. Hepsi janti, nerede ise ayakları yere değmeden kasım kasım yürüyen ağır abiler. Hey aslanlarım afferinn onlara.

Ve Şenol hoca. Hepimizin sevdiği daha da önemlisi büyük saygı duyduğu Şenol hoca. Yaptıklarını, yaşattıklarını unatacak kadar gönlümüz kör değil çok şükür. Ama ben Beşiktaşlı'yım. Görüyorum bu takım hasta. Bunun doktoru da sayın Şenol Güneş. Bir başladı Çin kampında surat düşmeye 10 ay geçti hala enerji yok. Moral vermek için mi Love’ı kadroya aldınız sorusuna ben de moral yok ki kime ne vereyime kadar getirebiliyor artık rahatça. Vericen hocam sen vericen morali topçuna, taraftarına, camiana. Zaten teknik olarak çok formsuz bir dönem geçiriyorsun bari işin psikolojik tarafını yukarıda tut. Teknik demişken bu takım bu sene 2 kere müthiş oynadı. Biri içerdeki Monaco, diğeri de Galatasaray maçları. Hocam Allah aşkına aç notlarına bak kimi yazmışsın tahtaya. Bu takım Samet Aybaba döneminden başlayarak kurduğu ve 2015-16 sezonu ile doruğa çıkan pozitif futbolunu 2016-17 sezonunda başlayıp nihayet bu sezon itibari ile öldürmüştür.(Bursa maçı 90 dakika 288 pas) Geldiğimiz bu noktanın birinci sorumlusu Taliscalı, Quaresmalı oyunu takıma monte eden Şenol Güneş’tir. Son 5 senede en zevk aldığım Beşiktaş maçlarını sayın hocamızın oynattığını söylerken en ızdırap duyduklarımı da bu sene seyrettiğimi ifade etmek zorundayım. Bu anlayış ile oynamaya devam ettiği sürece bu takım, isterse 14'de 15 maç kazansın benim için kıymeti harbiyesi yoktur. Talisca’nın şutlarına, kafa vuruşlarına aşık olanlar Quaresma’nın gösterip gösterip kesmeyişlerine hayranlık duyanlar buyursun keyif alsın.

Çok da fazla uzatmayalım. Artık geçmiş bitmiş olan olmuş ne konuşsak boş. Dedik ya kimse masum değil. Alan alsın bu işten payına düşeni.

Benim için tribündür aslolan ve o hep doğruyu söyler. "Bazen sevinç bazen keder Beşiktaşlı olmak yeter."

BÜLENT BİLİRGEN / HABER1903