İlhan Durusoy "Yönetim soruşturma için her yere başvurmalı"

İlhan Durusoy

Bu sene şampiyonluk sahada değil, kapalı kapılar ardında masa altında
belirlenmiş görünüyor. BJK bir hakem faciasıyla devre dışı bırakıldı. GS’ın son beş maçı hakemler, hakem tayinleri ile beraber incelenmeli. İlgililerle herhangi bir menfaat ilişkisi olup olamadığı araştırılmalı. 2011’de şike soruşturmasını örnek alalım.

GS Başkanını da arkasına alıp MHK ve Hakemleri baskı altında tuttu, İlk taviz eski MHK Başkanının iki hakeme VAR protokol hataları nedeniyle ceza vermesiyle başladı. Sonra MHK Başkanı ayrılmak zorunda kaldı, yerine yine eski başkan gibi hakemliği sırasında GS lehine kararlar veren yeni MHK Başkanı geldi. GS-BJK maçına Bülent Yıldırım tayini ve inanılmaz taraflı yönetimi ile BJK ekarte edildi. Hakeme ceza versen ne olur, atı alan Üsküdar’ı geçti. Olaylar bunlarla kalmadı meşhur Rize-GS maçı var, yine maçı kaldıramayacak bir hakem, Kupa maçı yine tecrübesiz bir hakem. Akhisar’ın ve Rize’nin hakkını koruyacak kimse yok mu? Eski MHK Başkanı Rizeli’dir.

1996-1997 yılında GS’ın hocası Fatih Terim, Ümit Davala futbolcu, Yönetici Ergun Gürsoy var, Emniyet Genel müdürüyle devamlı beraberler. Hakem baskılarıyla GS lehine ve BJK aleyhine hatalı kararlarla GS’ın önü 4 yıllık şampiyonluğa açıldı. O zamanlar olaylar soruşturulmuyor, örtbas ediliyordu.

Şimdi ekipte yine Fatih Hoca, Abdülrahim Albayrak, Ümit Davala, Hasan Şaş vs. gibi futbolun inceliklerini iyi bilenler var. Hasan Şaş ‘ İlk defa bir kavgada ben yoktum’ diye açıklama yapıyor.

Sonuç

BJK hakkını aramak için her yere- Federasyon, mahkeme, TBMM dahil -
başvurmalı. Savcılığa suç duyurusunda bulunmalı.

İlhan Durusoy/Duhuliye