İlhan Durusoy BJK’ın geçen sezonki yanlışları

İlhan Durusoy

Hakem hataları

Her şeyde yanlışları doğru saptayacaksın ki, aynı yanlışları tekrar yapma. Geçen sezon olağanüstü hakem tayin skandalları ve hakemleri inanılmaz hataları ile şampiyon belirlendi. Bu konuda BJK'nın hakkını aramaması ve yetkililerin olayı örtbas etmesiyle zihinlerde bir huzursuzluk uzun yıllar kalmaya devam edecektir.

BJK’nin hataları

Biz de kendi hatalarımızı analiz edip yeni sezonda aynılarını yapmayalım:

1. Yönetim takımda parasızlıktan kritik oyuncuları sattı. Teknik direktörün işini zorlaştırdı.

2. İşinin zor olmasına rağmen Teknik direktör de hata yaptı:

3. Belli oyunculara çok görev verdi. Lens ve Mirin

4. Belli oyunculara görev vermedi, Oğuzhan, Kagawa, Atiba (sezon başında), Güven, Medel (sezon sonuna doğru), Ljajic ( sezon başı), Mustafa

5. Kagawa gibi bir star verilmiş, bu kadar az faydalanılabilmek olur mu?

6. İyi anlaşmış oyuncuları dağıttı. Pepe-Vida, Atiba- Oğuzhan

7. Q7 sonuca etkili bir oyuncu, arkası devamlı açık. Gol pozisyonu yaratsın diye oynattın mı, arkasına önlem almalısın.

8. Caner çok ileri çıkıyor, ileri çıktığı zaman onun arkasına da önlem alacaksın.

9. Bir önceki dönem FB-BJK kupa maçındaki yapılan haksızlıktan kurtulamadı. Düşme mücadelesi veren FB maçlarında 4 puan kaybettik. 3-0 öndesin beyin tutulması oldu. Sayemizde FB güven kazandı ve kurtuldu.

10. Büyük maçlarda özel önlemler almak için takımı bozdu. Uzun süre aynı takımla başarılı olurken GS maçına Necip’le defansif kadro ile çıkarak şampiyonluğu kaçırdı. Halbuki kendi sayesinde BJK hücum oynayınca çok gol atan bir takım olmuştu. Çok gol de yiyordu ama fazlasını atıyordu. Rize’yi deplasmanda 7-2 yeneceğini kim tahmin edebilirdi.

11. Trabzon maçında defansif başlayıp hiç yapmadığı kadar açıldı. Kagawa ve Ljajic’i beraber oynatıp ikinci golü bulurken Medel’i çıkarıp Necip’i almakla yenilgiye yol verdi.

12. Seyirci de o oyucuyu ister, öbürünü istemez. Profesyonel futbol olduğunu unutuyorlar.

Sonuç

Yeni teknik direktör bu hataları yaşamadı. Bunları birileri anlatmazsa, yine yaz boz tahtası oluruz. Haberler doğruysa Lens, Roco, Mirin ve Larin istemeyişi doğru görünüyor.