İlhan Durusoy MHK ve TFF Hakem Tayini İçin Açıklama Yapsın

İlhan Durusoy

Bursa BJK maçının çok gerilimli bir maç olacağını tahmin etmek için müneccim başı mı olmak gerekir.

Bu maçın cehennemi ortamına Halil Umut Meler gibi genç ve deneyimsiz bir hakemi tayin etmenin gerekçesini bir vicdanlı yetkili anlatmalı. Ne beklediler, böyle çok kötü yönetilmiş bir maçtan başka bir şey mi umdular?

Hakem iyi bir hakem şeklinde değerlendiriliyorsa, hakeme de yazık değil mi? Şimdi bu hakemi dinlerdirmeyecek misiniz? Yoksa biz zaten BJK’nin puan kaybetmesini hedefliyorduk, görevini çok iyi başardı diyebiliyor musunuz?

Bursa’nın BJK’a karşı tutumunu anlamak mümkün değil. O dönem BJK yönetici idim ve o sezon BJK maçlarındaki hakem hataları inanılmaz bir boyutta idi. Teknik direktör Lucescu’yu bile Türkiye’den kaçırdı. Bursa’lılar düşmelerine sebep olan maçların hakem kararlarına baksalar, BJK’ye kin bağlamak yerine teşekkür ederlerdi.

Her ne kadar her Bursa’lının kendini yere bırakmasına faul verdiyse, sertliğe izin verip BJK’nin oyunu bozmasına seyirci kaldıysa da, bu hakem tayini Bursaspor için de kötü değil mi? Her ne kadar Bursa’nın golünde Yusuf’un ofsayt olduğunu kimse çözemedi. Bir oyuncu çizgi dışından içeri girince ofsayt için çizgi üstünde sayılır. Şimdi saha olayları dolayısıyla sahaları kapanacak, son haftalar çok puan kaybeden Bursa yine kritik bir döneme girecek.

Sonuç

Esas görevi maçları adil yönetilmesini sağlamak olan TFF bu yazıyı ihbar kabul edip olayı araştırmalı ve sonuç raporunu kamuya açıklamalı.