Bülent Bilirgen Senkronizayon

Bülent Bilirgen

Tam kelime anlamını araştırdığında senkronizasyon; ‘’eşgüdümlü çalışan parçalı sistemlerin zamanlamalarının eşleştirilmiş olduğunu ifade eder. Birimleri, bu şekilde çalışan sistemler senkronize veya eş zamanlı olarak anılır’’ tanımlaması ile karşılaşıyorsunuz. Bu açıklama kelimeyi tam anlamı ile açıklamakla kalmıyor dün akşamki stadın saha içinin de dışının da durumunu da net ifade ediyor. Bu konuya tekrar dönmek üzere bir virgül atalım.

Geçen yazıda belirttiğim temizlik operasyonu o kadar geniş çaplı olmasa da yavaş yavaş başlatılacak gibi duruyor ki bu olumlu. Bu satırlarda mevcut yönetime kendime göre haklı sebeplerle çok olumsuz eleştiri yapsam da bu sene sürdürülen transfer çalışmaları için tebrik etmekten başka söz bulunmamalı. Daha görmedik ama gerek sol gerekse sağ bek transferi orta ve uzun vadede çok işimize yarayacak gibi duruyor. Konuşulan 6 numara ve Güven ile Burak’ın yanına amaçlanan forvet çalışmaları da olumlu sonuçlanacak gibi.

Alınan Fransız açık da daha 1 idmanla çıktığı maçta olumlu sinyaller verdi. İlk 20 metredeki çabukluğu, ayağına hakim oluşu ve her şeyden önemlisi savunma disiplini ön plana çıkan özellikleri. Çok çizgide kalıyor gibi gözükse de araya çok net 2 koşu attı ama pas gelmedi. O koşularla çok gol atar yada yanında gelen ikinci oyuncuya boş kaleye attırır. Bütün bu