Bülent Bilirgen ATMA FIRAT

Bülent Bilirgen

Kırmızılar haklı mıdır değil midir bizim umurumuzda olmaz. Adı üstünde biz Beşiktaşlıyız, renkli değiliz ki bu maçtaki pozisyonların kaç katlarını vermediğiniz bu karanlık ligde bu verdikleriniz ile avunalım. Hele bir de çok kötü oynadığımızı söylediğimiz ama bunun yanında en az bizim kadar kötü olan bir maşanın yönettiği derbi maçından sonra bayram şekeri gibi dağıtılan kartlara sevinecek kadar aşşağılık olalım..Çok net ifade edebiliriim ki bu sistemin en büyük çocuklarından biri olan Aydınus’tan gelecek adalete ihtiyacımız yoktur. Atma kardeşim atma yemiyoruz.Başkadır aslı ama bu satırlarda kullanabildiğim kadar yazayım ‘’ kaşı başı ‘’ oynayan hakemlerden , kurullardan, federasyonlardan sıkıldık artık. Bir çektirin gidin artık ülke futbolunun üstünden.

Maça gelince, olayı iki taraflı yorumlamak tabi ki mümkün değil. Maç başlamadan puansız ayrılmak çok uzak ihtimal değildi benim için. Aslında bana göre maçı kaybettik de. Bakmayın sonunda 4-1 lik skora yada hanemize yazılan 3 puana. Adamların her atağında (9 kişiyken bile) takım kağıt gibi idi. Biz bu adamlardan gidip Kadıköy’de armayı korumalarını bekliyoruz ya bize de yazık. Kalecinin yaptığı hata soytarılıktan başka bir şey değildir aslında da yine öyle söylemeyelim. Ya hocanın değişen şartlara göre yaptığı muhteşem taktik hamlelerine ne demeli.. 9 kişi kalmış rakibe karşı, tek yaptığı yakalayamadığı adama tekme atmak olan Ruiz’i oyunda bir tek Avcı tutardı herhalde. Yada hoca, Atiba / Elneny tandemini rakip kaç kişi kalınca bozacaktı çok merak ediyorum. Adem’e sabretmesi de ne yüce bir kişilik olduğunu gösteriyor kendisinin. (Adem demişken, böyle oynayacak ise Katar en doğru tercih olacaktır onun için) Devam edersek, Umut’un tek kafa topu alamaması tek pozisyona girememesi de alkışlanmalı bence. Diaby’e ayrıca bir hayranlığım var. Gerçekten çok 1. Sınıf bir topçu. Bence lisansını alamayız çünkü seneye Barca yada City yapacaktır. Şaka bir yana Abdullah Avcı kafasından İBB kavuğunu çıkartıp Başak’takini takmaz ise, başta hoca olmak üzere herkesin bu kulüpteki yaşam seyri çok uzun olmayacaktır.

Yani işin özeti herşey kötüydü bu akşam. Tek içimizi ısıtan olay Atibaba ‘ nın 3 asist 1 golünün yanında ikinci asistininin kalitesi idi. Bence N’Koudu’nun yaptığı gol vuruşu da öyle benim diyen golcününkünden daha güzeldi. O kadar dar alanda ellerinide kullanan birinin tam üstünden kaldırıp hedefe oturtmak çok ama çok zordu. Oğuzhan için bir nebze olsa sevinsem de bu maçı ölçü almak hepimizi yanıltacaktır. Son olarak bu oyuncu grubuna ve teknik heyet performansına 30 puan çok. Kapasiteleri ve ruhlarının üstünde puan aldıkları için tebrik etmek isteyeni tutmayalım. Ama bahsettiğim bu güruh bilsin ki taşıdıklarını zannettikleri arma onları taşımaktadır.