Bülent Bilirgen Kaptanlar

Bülent Bilirgen

Çok duygusal bir camiayız vesselam. İlk yarı bitmiş takır takır oynamışsın ama şahsen moralim tepetaklak. Niye? Pepe bey hücumda kaldığı bir pozisyonda rakip stoperin Allah ne verdiyse vurmaya hazırlandığı pozisyona ayağını sokup sarı gördüğü için. Hemen devre arasında aldı bir düşünce, 'Derbide kim stoper oynar, Fernandao ile Vida baş edebilir mi? Medel kısa kalır mı?' vs vs gibi... Bu maçı bir kenara bırakıp olmayacak olumsuz fikirlere daldırdı benim gibi çoğu kişiyi. Hadi bizi gittik de kardeşim siz oyunculara ne oluyor da ilk yarıda ezdiğiniz Konyaspor’u üstümüze getiriyorsunuz ikinci yarı başında? Zaten Akbaba gibi bir elinde liste bir elinde sarı ile gezen görevli var ortalarda. O da farketti bu boşluğu Taliscayı da devre dışı bıraktı acımadan. Ama bu maç özelinde net söylüyorum hakem makem dinlemem. Çıkacaksın o sahayı dar edeceksin. Lens, Love eline gelmiş şansı kullanacaksın. Talisca (ki geldiği günden beri en beğendiğim oyunu idi) son adam arkadan sana sarılmış bırak gol atma sevdasını kendini bırak yere al o kırmızı kartı. Evet çok duygusalız da biraz da balık hafızalıyız, hala ders alamıyoruz kendi geçmişimizden. Söyledik elli bin defa bu sistem bizi çiğ çiğ yer diye. Vermiyeceksin sistem köpeklerinin eline bu şansı. Yeneceksin Akhisar'ı, 10 kişilik Kayseri'yi, Malatya'yı, Sivas'ı ya da bitmiş Bursayı. Love çıkar mı çıkmaz mı, Q7 mi girmeli miydi, yoksa Ozi mi? Benim için bu saatten sonra hava civadır. Maçın başka yorumu falan yoktur benim gözümde.

Tek sözüm teknik heyet ve futbolcularadır. Bayern'dir mayerndir çıkar oynarsın delikanlı gibi yenersin yenilirsin herkesin başının üstünde yeri vardır. Ama Türkiye’de kupa dahil bundan sonra kalan maçlarda tek puan bile verirse hele bir de terinin son damlasına kadar savaşmaz ise bu takım, tüm sorumlulara yazıklar, taraftara da geçmişler olsun. Özellikle saha kenarı ve içindeki profesyoneller. Sizin işiniz sadece hakemle, federasyonla falan değil, senelerdir hakkı yenmiş, elinden başarıları alınmış bir camiayı bildik oyunlarla sindirdiğini sanan sistemin tümü ile dir. Sizler sakin kalıp işinizi yapacaksınız. Heyecan yapmak, panik yapmak, sinirlerine hakim olmamak sizin hakkınız değil.

Tolga, Necip, Oğuzhan, Atiba; elinize tarihi tersine değiştirme şansı gelmiştir. Bırakın etrafınızdakilerin geçmişlerine, geleceklerine, toplayın takımı biraraya kalkın ayağa... Unutmayın, önünüzdeki 3 ay geçmiş 3 yıldan daha önemlidir.

Dedik ya duygusalız. Daha fazla uzatmayalım tadımız kaçmasın.

Saygılarımla,