İlhan Durusoy Bu MHK ile VAR olsa ne fark eder?

İlhan Durusoy

VAR’ın kuralları var, ne zaman müdahale edecek, ne zaman hakem müracaat edecek. Hakem ve Video yardımcı hakemin rengi belli ıse ne fark eder? Onlar yine bildiğini okur.

Maça tayin edilen hakem Halis Özkahya, Beşiktaş maçlarında devamlı aleyhe kararlar veren bir hakem. Bunu MHK bilmiyor mu? Bunun için uzman olmak gerekmiyor. İstatistikler gösteriyor. Geçen sene Gençler maçında yakmış Beşiktaş'ı. Beşiktaş'a yönettiği maçlarda 9 tane kırmızı kart göstermiş. Rakiplerinin maçlarında ise sadece 1 kere. Dünyada VAR kullanılıyor. Gol, penaltı ve kırmızı kartta hatalar önleniyor. Şimdi bunu uygulayamayana ceza yok mu? Bizde keyfi mi kullanılacak?

Diğer taraftan, Beşiktaş her bakımdan hazır değil:

1.Takımını kuramamış. Devamlı değişiklikler yapılıyor. 2.Hangi oyuncu ile devam edecek belli değil. Yönetimin gidecek dediği oyunculardan medet umuyor. 3.En can alıcı yerlerde eksiklik var, doldurulamamış. 4. Seyirci maç içinde kendi oyuncusunu protesto ediyor. 5. Bu karışıklıkta- hak verilebilir- teknik ekip de çok hata yapıyor. 6. Ekonomi bozuk 7. Seçime gidiliyor.

Her şeye rağmen bu şartlarda düne kadar çok iyi gelmiş takım. Ligde maçlarını kazanmış. UEFA‘da iyi durumda.

MHK bu durumu bozmalı, bu kötü şartlarda iyi giden takımın önünü kesmeli:

Hemen Halis Özkahya’yı buluyorlar. O da görevini yapıyor. Bu adamın Beşiktaş ile ne alıp veremediği var, çıksın anlatsın. Öyle kaybediyor ki kendini kural hatası bile yapıyor. O anlatmıyorsa, MHK adil maç yönetimi sağlamakla görevli değil mi, onlar sorsun öğrensin. Bu hakemin Beşiktaş maçlarında niye böyle adaletsiz kararlar verdiği bulsun. Onlar bulamıyorsa TFF el koysun bu duruma. Adalet için VAR konmuş, buna rağmen aynı şeyleri yapabiliyor. Kimsenin sesi çıkmıyor:

Sonuç:

Bu kafayla bu ülkede futbolda adalet sağlanamaz.

İLHAN DURUSOY / HABER1903