İlhan Durusoy "Antalya maçına Halis Özkahya ve Fırat Aydınus tayinleri"

İlhan Durusoy

Antalya maçına Halis Özkahya ve Fırat Aydınus’un tayinin özel seçim olduğu dair kuvvetli tespitler:

1. Fırat Aydınus 36 Beşiktaş maçı yönetmiş. Bu maçlara Beşiktaş 14 galibiyet, 12 yenilgi, 10 beraberlik almış. 108 puanlık maçlarda 52 puan almış, 56 puan kaybetmiş. Puan alma oranı % 48.

2. Beşiktaş son 13 maçında Fırat Aydınus’la 2 maç kazanabilmiş.

3. Fırat Aydınus Beşiktaş çarşı çocuğu söylenir, kimse bu konuyu reddetmez. Beşiktaşlı olmadığını ispatlamak için Beşiktaş aleyhine olmadık kararlar verir.

4. MHK’da bu konuyu devamlı kaşıyarak tarafsız yönetemeyeceğini bildiği halde Beşiktaş maçlarına verir.

5. Bu son VAR hakemliği Halis Özkahya ile beraber verilmesi de olasılık hesabı olarak binde bir (0,001) bir olaydır.

6. Halis Özkahya ligde ençok kırmızı kartını Beşiktaş’a göstermiş. 34 maçta 9 kırmızı 79 sarı , rakiplerine 1 kırmızı, 72 sarı.

7. Beşiktaş 2016-17 sezonunda 3 kez yenilmiş, 1 tanesi Halis Özkahya Karabük karşısında, 2017-18 de 6 kez yenilmiş, 1 tanesi Fırat Aydınus, 1 tanesi Halis Özkahya (Babel’e 48 dk kırmızı kart vererek ve nizami golü iptal ederek)

8. VAR sisteminde görüntü Fırat Aydınus’un önünde bir ofsatyt gol verdiriyor, iki de penaltıyı ikaz etmiyor. Bunları bilmemesi mümkün mü, Oyun kuralını bilmemek olur mu? Penaltı pozisyonunu niye inceletmiyor.

Sonuç

Bu tespitlerle bu tayinlerin kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Bu tespitler karşısında MHK nasıl bir açıklama yapacak merak ediyorum, herhalde “Atı alan Üsküdar’a geçti olacak"

İLHAN DURUSOY / HABER1903