İlhan Durusoy Atiba’nın UEFA Ligi kadrosuna alınmamasını anlamak mümkün değil

İlhan Durusoy

Atiba geldiği günden beri BJK’ın en önemli oyuncusu. Oynadığı maçların BJK tarafından kazanılmasında başrolü oynamış, her görevi problem çıkarmadan kabul etmiş ve her şeyini vermiş bir takım oyuncu. Efendi, akıllı ve iyi karakterli. Gordon Milne’nin kulakları çınlasın Recep  için önce ‘iyi karakterli’ sonra ‘çabuk’ derdi.

Medyada BJK aleyhtarlarının ortaya ‘yaşının ilerlediği onun için aynı performansı gösteremeyeceği’ şeklinde bir laf atıp tüm BJK’lileri – yönetim ve teknik heyet dahil- etkilemiş.

Yönetim kıymetini bilmemiş tasarruf yapmak için sözleşmesini çok geç imzalamış, sezona hazırlanmasını geciktirmiş. Tasarruf tedbirlerini alkışlamak gerekirken doğru yerde tasarruf yapmak da ayrı meziyet olduğunu vurgulamak gerekir.

Esas şaşırtan bu sezon orta sahası devamlı açık veren takımın teknik heyetinin Atiba’yı UEFA takım listesine koymaması akıl almayacak bir uygulama. Atiba’yı mı bilmiyorlar, takımın eksiklerini mi görmüyorlar. Atiba tam hazır hale gelmiş olduğunu hazırlık maçında gösterdi. Bu maç olmadan  90 dakika için hazır olmasa bile her zaman daha az sürede faydalanılabilinirdi. Atiba ile ligde kaybedilen puanlar kaybedilebilir miydi?

Teknik heyetin takımın devamlı değişmesini karşısında zor durumda kaldığı şüphesiz, ancak eldeki kadrodan en iyisini çıkarmaları hepimizin  beklentisi. Hayat maalesef dünkü başarılarla yürümüyor. Daima bugün ve yarın var önümüzde.