İlhan Durusoy MHK, yine Beşiktaş aleyhine çalışmaya devam ediyor

İlhan Durusoy

Yine iyi seçmişler daha önce Beşiktaş-Konya maçını yönetip yenilgisine sebep olan Ümit Öztürk’ü tayin ediyorlar. O da MHK’yı mahcup etmiyor. Vida’ya maçın başında sarı kart veriyor. Haksızlığa itiraz eden tüm Beşiktaşlılara kart gösteriyor. Bu arada 24. dakika Ömer Ali’nin Atiba’ya hareketine, 25. dakikada Medel’e yapılan, 49. dakikada Skubiç’in Quaresma’ya yaptığı 60. dakikada Miloseviç’in Karius'a yaptığına sarı kart vermiyor. Bunun yanında 18 dakika ofsaytı kaçrıyor. 48 dakika Konya’nın defansta elle kazandığı topla gol pozisyona sokuyor. 75. dakika Love’a faulü vermiyor, kontratak yaratıyor. 77. dakika kendini atan Konya’lı lehine faul veriyor. 78. dakika Lens’i ceza sahası içinde düşürüyorlar. Yerden kalktığı için penaltı vermiyor. 85 dakika yanlış taç kararı, 89. dakika Pepe’nin atışında rakip toptan uzaklaşmıyor, Pepe’ye sarı kart veriyor. 96. dakika Babel’e faul yapılıyor vermiyor, zor kurtulunca rakibe hareketine sarı kart veriyor.

İkinci penaltı bir fiyasko, karşılıklı itişmeye penaltı ve sarı kart veriyor. Bu VAR niye var, hakemin egosunu tatmin etmek mi? Bu görüntülerle penaltı veren hakemi hakemlikten atmak gerekir. Var hakemi Mete Kalkavan ne yapar?

Bir maçta 13 sarı kart verip hiç birinin ikinci olmaması hakemin doğru kart göstermediğinin delilidir. Maçı 7 dakika uzatma ile kazandıramadıysa, beraberliği sağladı.

Sonuç

Bu hakem hakemlik yapıyorsa, biz futbolu hiç bilmiyoruz demektir. MHK de ısrarla Beşiktaş maçlarına aleyhe yönetecek hakemler bulabiliyor.