Atıf Keçeci Kartal isterse başarır…

Atıf Keçeci

Özellikle Şampiyonlar liginde ki başarılı sonuçlara guruptan birinci sırada çıkış ülkemiz dışında da dikkat çekmiş ve takdir toplamıştır.

20 Şubat’ta ilk 16 dan çıkıp çeyrek final oynama şansı için rakip Dünyanın sayılı takımlarından Bayern München’dir. Oynanmamış hiçbir müsabakanın galibi bilinmez. Objektif davranıldığında gerçekleri bilip ona göre karşı tedbirleri almak önemlidir. Klavye kahramanlığı kendini tatminden öte bir şey değildir.

Siyah beyazlı takım bu sezon geçmişe göre dışarıda iyiyken içerde eskiyi aratmaktadır. Futbolcuların maç seçtiği savının bir ölçümlemesi yoktur. Profesyonelliği hazmetmiş sporcular bu düşünce içerisinde olmazlar.

Geçen sezon Avrupa kupası ,süper lig ve Türkiye kupası maçları oynandı ve iyi sonuçlar alındı.Bir kıyaslama yapılacak olursa performans açısından süper ligde geriye düşüldüğünü görüyoruz.

2016-2017 senesi ilk yarısını Başakşehir’in 1 puan gerisinde 38 puanla tamamlamış ve sezon sonunda 77 puan ile aynı takımın 4 puan önünde şampiyonluğu göğüslemişti.

Bu sezonun ilk yarı sonunda ki durum farklılık göstermektedir. Liderle arasında 6 ,üst sırasında ki takımlarla arasında total olarak 14 puan fark oluşmuştur. Bu durumu iyi tahlil etmek gerekir, üst sırada ki takımlar puan kaybedecek siz hep kazanacaksınız. Biz Beşiktaş’ız hallederiz sözlerinin sanal bir mutluluktan öteye geçebilmesi için hep birlikte çaba sarf edilmelidir.

Kartal’ın 12 . gücü taraftarı noksansız görevini yerine getirmektedir. Yurt içi yurt dışı müsabakaları yerinde seyreden bir Beşiktaş,lı basın mensubu olarak bunu gözlemliyorum ve onlarla birlikte yaşıyorum. Yönetim içerisinde başkan ve transfer komitesi yoktan var etme becerisi ile çalışmaktadır.

Ülke futbolunun üzerinde yetenekli futbolcu topluğuna sahip takımda iş teknik direktöre kalmaktadır.

Geçen sezon rakiplerin çok öncelerden yarıştan kopması diğerlerine nazaran tecrübesiz Başakşehir ile yarışın finalinde gülen taraf olunmuştur.

Yönetim ara transfer işlerini ilk hafta içerisinde bitirmeli o gidecek bu gelecek dedikoduları ile kadroda ki sporcular tedirgin edilmemelidir. Cenk Tosun satılacaksa , Dem Ba alınacaksa bu çözüme kavuşturulmalıdır. Vazgeçilmeyecek hiç bir kişi yoktur. Eğer Cenk Tosun 25 M. Avro getiriyorsa 25 saniye düşünülmemelidir. Nasıl ki Vida transferine karar verilip sonuca gidilmişse bu yöntem benimsenmelidir. Arda Turan konusu da gündemde tutulmamalıdır, başkan oynadığı bölgede alternatif çok diyorsa bu resmi açıklama haline dönüştürülmeli ve kesilip atılmalıdır. Aklı selim bu işe zaten sıcak bakmamaktadır.

Şampiyonlar ligi müsabakalarının ,sezonun ikinci yarısının kolay geçmeyeceği ortadadır. Camia olarak

bu yarışa hazırlanılmalıdır. Her sene şampiyon olunacak diye mutlaka bir kural yoktur. İmkanlar üst düzeyde kullanılarak en iyisini yapma gayreti esirgenmemelidir. Kulüp halen mali açıdan dar bir boğazdan geçmektedir , şampiyonlar ligi en büyük gelir kapısıdır. Lyon müsabakası sonrası UEFA'nın haksız ve mesnetsiz uygulaması yurt dışında ki taraftarları sevdiği takımlarından uzak kalmalarına neden olmaktadır . Bayern müsabakası bu yönden önem arz etmektedir. Alman kulübünün prosedürü yerine getirene bilet satma opsiyonun tehlikeli bir oyun haline gelmemesi için taraftarlar fedakarlık gösterip her türlü provokasyona alet olacak olaylardan kaçınılmalıdır.

Beşiktaş bir bütün olarak bu eylemleri hayata döndürecek güç ve kararlığı gösterecek bir tecrübe ve olgunluğa sahiptir