İlhan Durusoy Hakem

İlhan Durusoy

MHK, Beşiktaş maçlarına cımbızla hakem seçiyor. Halis Özkahya Beşiktaş’a en çok kart gösteren hakem, bu sene Gençlerbirliği maçını ikinci devre başında Babel’e kırmızı kart göstererek Beşiktaş 2-1 kaybetti. Kasıt olmadan tehlikeli ayak kaldırma yüzeye gelse dağılırdı, rakip iyi rol yaptı. Yüzünde kırmızılık bile olmadan maça devam etti. Halis Özkahya kimseyi yanıltmadı, hemen kırmızı kartı verdi ve ününü korudu.

Bu maçta da her mücadelede devamlı Beşiktaş aleyhine kararlar verdi. Antalya oyuncularına kart göstermemek için kartını ilk defa 56ıncı gösterdi. Atiba’ya çift dalan Danilo Atiba’nın tecrübesi olmasa ağır sakatlayacaktı. Babel’e ne garezi var, hep aleyhine karar verdi. Sakatlandı, faul vermedi, oyunu da durdurmadı. Babel’e garezinden Beşiktaş’ın golünü yedi. Kafaya çıkamayan rakip altta kalınca faul verilip gol iptal edilmesini ancak Özkahya Beşiktaş’a karşı yapabilir.

Yan hakemler de evlere şenlik ilk saniyelerde Negredo ofsayt değil, yayıncı kuruluş 13 cm ofsayt diyor, topun ayaktan çıkışını saniyenin kesri doğru yapılmıyor) son dakikalarda da Quaresma ofsayt değil, ikisi yüzde yüz gollük pozisyon.

Sadece Babel’e verdiği kararları yazmak yeterli; 18 dk sarı kartlık faul yapıldı, oyun devam etti.22 dk Babel’e faul yapıldı, aleyhe faul verdi. 25 dk gol olan pozisyona faul verdi. 77 dk Babel sakatlandı faul vermedi, yerde kaldı uzun süre oyunu durdurmadı.

Caner’e verdiği kart da yanlış. Medel’in eline dokunan topa penaltı tartışılır, pozisyonda elin yeri hareketinin icabı ve rakipten uzağa giden bir top, herhangi avantaj sağlamıyor. Hakem net golü verse maç 3-1, penaltı garanti bir gol de değil.

Sonuç

Hakemin tüm kararlarına bakınca ne kadar kötü maç yönettiği görülüyor.