İlhan Durusoy MHK, hakem Meler'i de cezalandıracak mı?

İlhan Durusoy

Hakem

Hakem Halil Umut Meler Beşiktaş- Trabzon maçında 30.dk ve son dakikada penaltı pozisyonlarında VAR’a gitmedi, VAR’dan ikaz gelmedi herhalde. VAR protokolu uygulanmadı. Nasıl Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya’ya ceza verip sonradan ‘hakemleri korumak için yaptık’ demişti MHK başkanı. Bizi de enayi yerine koydu, biz de inandık! Bu Galatasaray’a özel bir karar mıydı? Beşiktaş olunca iş değişiyor mu?

Beşiktaş’ın başına bela bir hakem daha geliyor. 8 maçını yönetiyor ve Beşiktaş 12 puan alıyor ve yani %50 oluyor. Tüm maçlara Beşiktaş bir sezonda ortalama %70 tutturuyor.

Bu maçta dakikalara göre 10 Adem’e faul yanlış, 14 Q7’ye faul vermedi 20 Dorukhan’a faul avantaj oynattı, Sarı kartı vermedi. 22 Lens’e faul vermedi, 22 Rodelega faulü vermedi, 23 Taç yanlış 28 Dorukhan’a fulü vermedi rakibe gol pozisyonu yarattı, 30 Dorukhan’ı indiriyorlar ceza sahası içinde VAR’a gitmiyor, 33 korneri vermedi, 36 Lens’e faul sarı kartlık, karar devam , 51 auta korner verdi, 53 hızlı kontratağı kesti( gevezelik etme sonucu) 53 Dorukhana hızlı oyuna mani olduğu için S.K. verdi, 66 olmayan faul verdi, 76 Len’si kucakladılar S.K. vermedi, 77 Caner’’in ayağı kaltı S.K., daha önce ve sonra birine sade faul, diğerine bir şey vermedi, 80 hızlı aut kullandırmadı, 94 ayak kalktı devam, 97 Mustafa’ya olmayan faul verdi. Toplam 19 kere BJK aleyhine hatalı karar verdi. Daha ne yapsın, fırsat bulup rakibe dokunmadan Medel’i atsamıydI?

Teknik

İlk 11 niye öyleydi, ikinci yarıda Caner ve Gökhan yanlış olduğunu ispatladı. 2 defans ağırlıklı ön libero ile oynuyorsun 3 puan hedefiyle, Malmö maçında 1 defans ağırlıklı ön libero var, beraberlik yetiyor. Bir strateji hatası var. Lens niye oynuyor anlamak zor.