İlhan Durusoy MHK, Beşiktaş'tan neden korkuyor?

İlhan Durusoy

Hakem tayinleri , VAR uygulaması ve hakem kararları fiyasko olmaya devam ediyor.

Herhalde Başakşehir’in şampiyonluğuna mani olur diye Beşiktaş'a özel hakemler seçiliyor. Ümit Öztürk Konya maçını rezil etmiş, penaltısını vermemiş, iki puanını yemiş, tam istenilen aday. Bir de Cüneyt Çakır’ı VAR yapınca iş iyice istenilen sonuca bağlanır diye düşünülüyor. Aslında Ümit Öztürk istenilen performansı gösterdi. VAR Cüneyt Çakır’la işbirliği sonucu Beşiktaş'ın Burak’a ve Ljajic’e yapılan 2 penaltısı vermedi. Beşiktaş'a yapılan sarı kartlık faulleri es geçti, Beşiktaş'a normal faullere sarı kart gösterdi, Vida’yı da cezalı duruma soktu. Aynı standartta Akhisar’a da kart gösterse en az 2 oyuncu oyundan atılırdı. Şimdi bu takım rengine göre kararlara MHK ne diyecek, görevi adil maç yönetilmesini sağlamak değil mi?

VAR’ın belli bir protokolu var; ofsayt, penaltı ve kırmızı kart. Hakem herşeyi VAR’a sorarsa o hakeme ne gerek var? Biz de böyledir. Soracağını sormaz, sormayacağını sorarsın.

Taraftar kendi takımının futbolcularıyla uğraşsın, onları protesto etsin. Elalalem masa başında kuyumuzu kazıyor, biz uyuyalım.

Sonuç

Pek iyi kokular gelmiyor, sonumuz hayırlı olur inşallah.

İlhan Durusoy / HABER1903