Atıf Keçeci Şenol Güneş güzellikle nasıl gider ?

Atıf Keçeci

Şenol Güneş Beşiktaş birlikteliği uzun süredir pamuk ipliğine bağlı gidiyordu. Beşiktaş yönetiminin çoğunluğu gitmeli derken başkan koruyor gözükse de şahsen samimi duygular içerisinde olduğunu düşünmüyorum. Bunun başlıca sebebinin mukavelesi devam eden Güneş’in parasını son kuruşuna kadar almadan hatta bazen şeytanın aklına uyup düşünmediğim değil hafta sonu ve tatil günleri çalışma bedellerini bile talep edebileceğidir.

Kulübün mali sıkıntıları nedeniyle gün itibariyle bu paraları defaten ödemesi zor göründüğünden başka formüle İhtiyaç vardır.

Bugün Hürriyet gazetesinin “ Futbol konseyi “ başlıklı güncel değerlendirmelerinin dikkat çeken çok önemli bir hususa değinmek istiyorum. Görüşlerini bildirenlerden son FB müsabakasında hiç hakları olmadığı halde kurallar alt üst edilerek kontrolü Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne ait protokol tribünün en ön sırasında oturan spor müdürü Mehmet Aslan , Yıldırım Demirören’in kapanan gazetesinin spor müdürü şimdilerde ki danışman- yazar kadrolu BİP teşkilatından İbrahim Seten’in öngörüleri bize de uyar. Konseyde ki diğer yazarların da diğerlerin ki gibi ortak görüşü Şenol Güneş’in derhal milli takımın başına geçmesi şeklinde .

Bu durum BJK nin de ekmeğine yağ sürer . Ancak bu bey efendiler uygulamanın nasıl olması hususun da kalem oynatmamışlar.

Bunun sebeplerinin cesaret edemedikleri veya gelen talimatlara uygun düşmediği için olabilir mi diye kendime soruma cevap bulmada hiç sıkıntı çekmedim.

Onlara tavsiyem patronlarına danışmanlık becerilerini de ortaya koyarak başarabilecekleri akla en yakın ve en uygulanabilir formülü söylüyorum, kıymetimi bilin. Bu nokta da bir hatırlatma yapmakta da fayda görüyorum. Şenol Güneş ‘in milli takımda ki eski çalışma dönemi ile ilgili hukuki bir pürüzünün de eğer çözüm bulunmadıysa halledilmesi gerekir. 24 Mart 2004 tarihinde TFF ile mukavelesi fesih edilen Şenol Güneş’in Mehmet Aslan’ın gazetesinde ki 2 Nisan 2004 tarihli haberinden Güneş’in tazminat davası açtığını “ Şenol Güneş”in ,Hukuk Savaşı “ başlıklı haberinden hatırlıyoruz.

Şenol Güneş’i milli takım teknik direktörlüğüne götürecek yolun başı sonu paradır.

Bugünden itibaren Güneş’in gecikmiş ve gelecek alacaklarını TFF üstlenip sözleşmeli futbolcu ve teknik direktörlerin kulüp değiştirmeleri bu yolla nasıl mümkün olmaktaysa günümüzde ki durum içinde rahatlıkla hayata geçirilebilir. Bu şekil BJK nin de işine gelir . Tabii ki TFF başkanı “ Canım cennette ,para cepte “ şeklinde düşünmezse.

Hayırlısıyla Güneş’i yolcu ettikten sonra BJK nin yapacağı sezon sonunu Guti Hernandez ile getirmek sonrasında performans değerlendirilmesi yapılarak karar verilmesi ve yeni sezona hazırlanmak olmalıdır . şimdiden herkese hayırlı olmasını dileğimdir.