Boyd'un menajeri transferin hikayesini anlattı!

Boyd'un menajeri transferin hikayesini anlattı!

Boyd'un menajeri transferin hikayesini anlattı!

Beşiktaş'ın yeni transferi Tyler Boyd'un menajeri Orçun Yücel, Radyospor'da Özgür Sancar'a önemli açıklamalarda bulundu. Spor Kazanı programına bağlanan Yücel, Siyah-Beyazlılara imza atan Boyd'a iki Premier Lig ekibinin de talip olduğunu söyledi.


Orçun Yücel'in açıklamaları şöyle:


"Premier Lig'den iki ekip de Boyd'u istedi"
"Transfer kolay bir süreç olmadı. Özellikle Boyd'un son dönemdeki üstün performans ve milli takımdaki başarısı sonrası son anda bazı takımlar da atakta bulundular. Premier Lig'de iki kulüp var, sahipleri de ABD'li. Bunların ABD'li oyunculara ayrı ilgileri var, kulüplerin isimlerini vermem doğru olmaz. Bu da Beşiktaş adına, gelecek adına olumlu bir şey.


Bu ciddi anlamda bizim için de, Türkiye için de her şey iyi gittiği takdirde belki örnek bir transfer bile olabilir. Bizim amacımız buraya hem değer katmak hem değer kazandırmak. Umarım böyle olacaktır. Bu süreçte takip edilen bir oyuncunun, Beşiktaş gibi bir kulüpte katkılar bulunacağına inanıyorum."


"Beşiktaş çok büyük bir kulüp"
"Beşiktaş çok önemli bir kulüp. First major liglerdeki top 5 takımdan bir tanesi olsaydı belki dediğiniz şekilde olabilirdi ama şu anki pozisyonda bizim ülkemizde Beşiktaş olsun, Fenerbahçe olsun bunlar Avrupa'da çok önemli kulüpler. Umarız bu ilerideki yapılandırma süreci olsun diğer durumlar olsun çözülür. Bizim kulüplerimizin Avrupa'nın büyük kulüplerinden eksiği yok.


Premier Lig, Şampiyonlar Ligi'nin bile önünde görülüyor. Guardiola da Premier Lig şampiyonluğunun daha önemli olduğunu söyledi. Ama dediğim gibi Beşiktaş çok önemli bir kulüp. Boyd'a uygun olduğunu düşünüyoruz. Boyd da bundan çok heyecan duyuyordu."


"Görüntülü arama yapıyorduk, kartal işareti yaptı"
"Hiçbir transfer siz önerdiğiniz zaman gerçekleşmiyor. Ben 1.5 sene önce Beşiktaş dışında da bazı takımlara önerdim. Artık günümüz futbolunda bizim kulüplerimizin de bu tip transferlere yöneldiğini görebiliyoruz. İlk yarıda bir boşluk olduğu süreç vardı, oradan buraya kiralık gelmesi ve burada göz önünde olması bunlar çok önemli şeyler. İstatiklerle değerlendirilmeye çalışılıyor mesela, Türkiye'deki kulüplerin istatistikleri çok yüksek olan oyuncuları 5-10 milyon Euro vererek transfer yapması pek mümkün değil.


Hiçbir takıma siz bir oyuncuyu önerdiğiniz zaman hemen almaları mümkün değil. Belli bir süre takip ediliyor. Burada Türkiye ligindeki maç başına katkısı da dikkat çekiciydi. 4 gol, 6 asist bunun dışında da asistin pası dediğimiz 'key pas'ı var. Hocanın onu nasıl değerlendireceği konusunda yorum yapmam doğru olmaz. Ama hoca onu nerede oynatırsa oynatsın elinden gelenin en iyisini yapacağından eminim. Verilen görevi yapan karakterli bir görev oyuncusudur Boyd.

Transfer sürecinde görüntülü konuşma yapıyorduk, kartal işareti yapmıştı bana. Türkiye'den ayrılmadı zaten, ABD'ye dönmedi. Çabuk adapte olmak için tatilini Türkiye'de geçiriyor. Bir an evvel idmanlara dönmek istiyor."Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 28 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder