Şeref Nasır: 'Başkan taraftarın görüşlerini kaale almıyor!'

Şeref Nasır: 'Başkan taraftarın görüşlerini kaale almıyor!'

Şeref Nasır: 'Başkan taraftarın görüşlerini kaale almıyor!'

BJK Divan Kurulu'nun eski başkanlarından olan ve yeni dönem için adaylığını açıklayan Şeref Nasır, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın dün düzenlediği basın toplantısındaki tartışma yaratan açıklamaları değerlendirdi.
Şeref Nasır şu ifadeleri kullandı:


"Beşiktaş Divan Kurulu seçimine iki gün kala Başkanımız Sayın Fikret Orman'ın yaptığı basın toplantısını biraz şaşırarak izledim.


Her Beşiktaşlı için başkan tarafından yapılan açıklamalar çok önemlidir. Söylediği her kelimenin camia üzerindeki etkisi kaçınılmazdır. Dünkü basın toplantısına bu gözle bakınca şu konularda camiamıza hatırlatmalarda bulunma ihtiyacı hissettim.


Sayın Başkan, Beşiktaş'taki mutluluk ortamından bahsetti. Buna kamptaki gazetecileri vs. katarak devam etti. Anlık bir mutluluktan bahsediyorsa sorun yok. Lakin Beşiktaş'ın bulunduğu durumu düşününce nasıl mutlu olduklarını pek anlayamadım. Gazeteciler profesyonel olarak işlerini yapıyorlar. Beşiktaşlı olmasalar bile orada yer alacaklar. Dolayısıyla onların mutluluğu ya da kişisel görüşlerinin Beşiktaş'ın durumuyla alakalı olmayacağı aşikar.


Görüşlerini bir türlü kaale almadığı ve arasına mesafe koyduğu taraftarların mutluluğu önemli olan. Başkanımız bunu görmezden geliyor.


Sayın Başkan, Beşiktaş değerlerini son dönemde en çok gözeten, yerine getiren başkan olarak tanımladı kendisini.
Hatırlatmak isterim ki, belli pozisyonlarda oturan insanların isimlendirilmeleri, tanımlanmaları kendileri tarafından değil, camiaları, toplumları tarafından yapılır.


Kendisini böyle tanımladıgı süreçte, camianın gözardı edilemeyecek bir kesiminden ifade edilen "Beşiktaş değerlerini yok saymayın" seslenişinin sebebini araştırmasını ve yönetsel kararlarını bir kez daha tartmasını tavsiye ederim.


Sayın Başkan, Türkiye Kupası karşılaşması için alınan "sahaya çıkmama kararını" kendi şahsına ve yönetimine mal etti. Burada gözden kaçırılmaması gereken en önemli nokta camianın bu konudaki Beşiktaş değerlerine uygun duruşu ve Divan Kurulu üyelerin kendilerine ilettiği tavsiyedir. Bu camianın değerlere verdiği önemi, Divan Kurulu'nun da yönetimsel boyutta alınacak doğru kararlarda ne kadar önemli bir noktada oldugunu gösterir.


Belirttiğim bu örnekten yola cıkarak, bağımsız, tarafsız ve bütün gücünü Beşiktaş tüzüğünden alan Divan Kurulu Başkanlığı'nın geleceğimiz açısından önemi ortadadır. Divan Kurulu Üyeleri yarın yapılacak seçimle Beşiktaş'ın gelecegi için çok önemli bir tercihte bulunacaktır. Her birinin üzerinde tarihsel bir sorumluluk vardır.


Beşiktaş'ımızın geleceği için sorumluluklarını yerine getirmek için herkesin seçim oylamasına katılması gerekir. Üyelerimiz unutmamalılardır ki, bizler dışarıda seslerini duyurmaya çalısan her Beşiktaş taraftarını tek tek temsil ediyoruz. Onların duygu ve düşünceleri kaç kişi olduklarına bakmaksızın çok ama çok önemlidir.


Başkanlık makamı, Divan Kurulu, diğer kurullar ve Genel Kurul'un oluşma sebebi ve gücü taraftarından gelir. Onları temsil etme sorumluluğuyla yarınki seçimin Beşiktaş'ımıza güzellikler getirmesini dilerim"


duhuliye.com ÖZEL HABERKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 77 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder