'Quaresma Beşiktaş'ın fahri elçisi olacak!'

'Quaresma Beşiktaş'ın fahri elçisi olacak!'

'Quaresma Beşiktaş'ın fahri elçisi olacak!'

Milliyet Gazetesi Yazarı Serdar Sarıdağ, Beşiktaş'tan istifa eden Orhan Ak ve son dönemde ayrılması gündemde olan Quaresma konusunda duhuliye.com'dan Erdal Cömert'e değerlendirmelerde bulundu.

İşte Serdar Sarıdağ'ın yorumları:

"Beşiktaş Yönetimi, Orhan Ak meselesini çözmekte aslında geç bile kaldı. Sezon biter bitmez Şenol Güneş ayrılıp yerine Abdullah Avcı'nın getirilmesi planlanmışsa, Orhan Ak meselesi asıl o gün çözüme kavuşturulmalıydı. Geç de olsa Beşiktaş Yönetimi doğru bir karar aldı. Ayrıca, Orhan Ak daha önce ayrılmak istediğini de dile getirmişti. Keşke o zaman çözülseydi.

Beşiktaş eğer şampiyon olmak istiyorsa bu tür sorunları çözerek kendi içinde bir iç barış sağlamalı. Tek ses olmazsanız başarı beklemeyin. Serdal Adalı bu işi çözen isim olmuş. Ayrıca yönetim adına Ricardo Quaresma ile görüşmeleri de Serdal Adalı yürütüyormuş. O konu da çok hassas bir konu. Ne olursa olsun Quaresma, tribünlerin büyük çoğunluğunun sevdiği bir isim. Burada da sağduyu çok önemli. Sonuçta Beşiktaş Quaresma'ya, Quaresma da Beşiktaş'a çok şey kattı. Bir ayrılık olacaksa da bu Beşiktaş'a yakışır bir şekilde olmalı. Quaresma küresel bir marka. Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra da bu kulübün fahri elçisi olacak.

Son olarak, kulüp ismi fark etmez; taraftarın futboldaki yeri çok önemli. Yayıncı kuruluşun kulüplere dağıttığı paradan bile önemli. O taraftarın ilgisi olmasa kapının önünden sponsor bile geçmez. Tribün ayrı, kongre ayrı ya da yönetim ayrı diye bir şey söz konusu bile olamaz. Hepsi bir bedenin farklı organlarıdır. Burada beden ise Beşiktaş."

ÖZEL HABER - Erdal Cömert - duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 120 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder