Basketbol'da neler oluyor!

Basketbol'da neler oluyor!

Basketbol'da neler oluyor!

Beşiktaş basketbol şubesinde yen sezon öncesinde neler olduğunu duhuliye.com olarak değerlendirdik;

Öncelikle yeni sezon öncesi teknik ve sporcu kadrosu ne şekilde oluştu bir göz atalım.

TEKNİK KADRO: 

Turhan Koray (Basketbol Şube Koodinatör), Dusko Ivanovic (Koç), Fatih Emre Gezer (Asistan koç), Servet Özsüner (Asistan koç), Murat Bilge (Asistan koç), Radoman Scekic (Kondisyoner), Ayhan Optur (Doktor), Cem Türkel (Fizyoterapist), Seyhan Kesim (Masör)

OYUNCU KADROSU:

GELENLER: Shaq McKissic (Gaziantep Basketbol), Nemanja Djurisic (Oostende), Jordan Theodore (Milano), İsmet Akpınar (ULM), James Michael McAdoo (Torino), Birkan Batuk (Pınar Karşıyaka), Toddrick Gotcher (Ifestos Limnou)

KALANLAR: Burak Can Yıldızlı, Can Kaan Turgut, Çağdaş Kayabaşı, Ege Cem Sun, Ömer Utku Al, Samet Geyik

Türkiye'de Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes gibi üst düzey yatırım yapan iki takım olduğu için şampiyonluk bir hayal bile değil maalesef imkansız. Ayrıca artık kronikleşen ödeme sıkıntıları Beşiktaş'ın en büyük dezavantajı. Futbol'un çok gerisinde ücretler alan basketbolcular üst üste 2-3 ay maaşları alamadığı zaman bu durumdan çok etkileniyorlar ve buda performanslarını ciddi derecede etkiliyor. Bu durum yüzünden takım geçtiğimiz sezon bir çok kez antrenman yapmadan maça çıkmadı. Yeni sezonda da bu tip sıkıntıların olup olmayacağını kimse bilemez ama büyük ihtimalle olacak gibi gözüküyor. Şimdi gelelim takımın durumuna, Yerli ve yabancı transferler oldukça yerinde. Eldeki olanaklar ile kurulabilecek en iyi takım kurulmuş diyebiliriz.

Ödemelerin gününde yapılması durumda bu takım çok can yakar. Taraftar desteği ise basketbolun en büyük problemi. Sadece derbi maçlarda ilgi gösteren taraftarlar bu takıma bütün sezon boyunca destek olursa daha farklı bir hava yakalanabilir. 

Gelelim kadın basketbol takımına, burada işler çok karışık. Sezonun başlamasına çok kısa bir süre kalmasına rağmen yaprak kıpırdamadı demek yanlış olur çünkü sadece bir hamle yaptılar oda şok bir karar oldu. Beşiktaş kadın basketbol takımının 20 seneyi aşkın süredir başında olan Aziz Akkaya'ya sadece kuru bir teşekkür ederek yollarını ayırdılar. Aslında bu işin içeriği biraz değişik. Kısıtlı bütçelerle her sezon derbi galibiyetler alan ve heyecan veren bir takım yaratan Aziz hocanın geçtiğimiz yıl deplasmanda aldığı Galatasaray galibiyetinden sonra televizyona verdiği demeç halen kulaklarımızda... ''Beşiktaş'ta doğdum, Beşiktaş'ta büyüdüm ve İnşallah Beşiktaş'ta öleceğim'' Ancak bu demeci havada kaldı. Basketbol şubesi bundan bir süre önce sözleşmesi sona eren Aziz hocayı görüşmeye davet etti ve geçtiğimiz sezon aldığı ücretin yarısından az bir para teklif etti. Sebep olarak kulübün durumunun çok kötü olduğu olduğu ve bütçeninde çok düşük olacağı söylendi.

Aslında bu kibarca ne de olsa bu teklifi kabul etmez denen hocaya belki de git demekti ama Aziz hocanın cevabı ben Beşiktaş'ım için bedava çalışmaya hazırım idi. Peki hocam biz sana döneceğiz dendi ama aradan geçen yaklaşık bir ayın ardından hocaya telefon ile teşekkür edildi. Yaşanan bu olayları kimse inkar edemez ama şimdi birisinin çıkıp bu konuya açıklık getirmesi gerektiği kesin. Gerçek Beşiktaş'ın çocuğu olan Aziz hocaya yapılan bu muamele gerçek bir vefasızlık ve saygısızlıktır. Önümüzdeki günlerde göreceğiz nasıl transferler yapılacak ve takımın başına kim geçecek o zaman bütçenin olup olmadığı ortaya çıkacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 14 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder