Şansal Büyüka açıkladı! İşte Beşiktaş başkanlığı için adı geçen isimler…

Şansal Büyüka açıkladı! İşte Beşiktaş başkanlığı için adı geçen isimler…

Şansal Büyüka açıkladı! İşte Beşiktaş başkanlığı için adı geçen isimler…

Spor yazarı Şansal Büyüka, Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

İşte o açıklamalar:

Çare Burak ama!

Beşiktaş’ın saha içinde dengesi o kadar bozuk ki, bir Burak Yılmaz ile bu dengenin yerine oturacağını düşünmek fazla iyimserlik olur

Gazişehir-Beşiktaş maçını izlerken, Beşiktaş adına gerçekten üzüldüm. Abartısız belki de 10 gol yiyerek o sahadan ayrılabilirdi. Koca Beşiktaş bu... Yenilirsin ama bu kadar çaresiz kalmazsın. Gol yersin ama, iki golü taç atışından yemezsin. Yenilirsin ama “taç atışında rakibin tek ayağı yere basmıyordu” diye bahane aramazsın. Beşiktaş’ın sahada ayakları yere basmadıktan sonra, rakip oyuncunun ayağı yere bassa ne olur, basmasa ne olur.

- Türkiye’nin en iyi iki beki olarak kabul edilen Gökhan Gönül ve Caner Erkin’i ilk defa arkalarına bu kadar fazla adam kaçırırken gördüm. Belki de savunma anlamında kariyerlerinin en kötü maçını oynadılar.

- Gökhan ve Caner arkalarına bu kadar adam kaçırırken, önlerinde oynayan Diaby ve N’Koudou acaba yeteri kadar yardıma gelmediler mi?

- Vida gibi bir tecrübe daha 5. dakikada takımını bir eksik bırakıyor. Rakibine o hareketi yapmasan belki 1-0 geriye düşeceksin ama koca 85 dakika takımını bir eksik bırakmayacaksın. Bu hareketiyle takım hem 1-0 yenik duruma düştü, hem bir eksik kaldı.

- Orta sahaya mevcutlar içinde gözü kapalı Atiba ile Dorukhan’ı yazarım. Gerisi yalan-dolan... Olsalar da, olmasalar da zaten bir şey olmuyor.

- Hücumda kenar adamı olarak Lens var. Kenara ayrıca Diaby, Boyd, N’Koudou gibi oyuncuları aldın. Bu kadar kenar adamı alınacağına, bir golcü alınsa daha iyi olmaz mıydı?

- Çare elbette Burak Yılmaz... Ama Beşiktaş’ın saha içinde dengesi o kadar bozuk ki, bir Burak Yılmaz ile bu dengenin yerine oturacağını düşünmek fazla iyimserlik olur.

Beşiktaş ve adaylar

Beşiktaş’ta tüzük gereği başkan Fikret Orman’ın görevi bu dönem sonunda bitiyor. Bir daha aday olma şansı yok. Bunu kendisi de söylüyor. Seçime daha çok var ama Beşiktaş camiasında Ahmet Nur Çebi ile İsmail Ünal’ın adı başkanlık için çok ciddi konuşuluyor. Ancak son bir-iki gündür başkanlık konusunda çok ağır bir sürprizin ayak sesleri duyulmaya ve konuşulmaya başlandı.

Kıssadan hisse

Gazişehir-Beşiktaş maçından sonra Beyaz TV’de Sinan Engin’i dinliyordum. Beşiktaş’ı müthiş anlattı. Hele “Beşiktaş’ta Talisca yedek oturdu” ifadesi, kadronun nasıl değişime uğradığının çarpıcı bir örneğiydi. Bir konu ancak bu kadar kısa ve bu kadar etkili anlatılabilir.

Haber Kaynağı: MilliyetKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 101 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder