“Pascal Nouma gibi sevilmek istiyorum”

“Pascal Nouma gibi sevilmek istiyorum”

“Pascal Nouma gibi sevilmek istiyorum”

Beşiktaşlı Abdoulay Diaby, "Takımda çok kaliteli isimler var. Bu kaliteli isimlerin arasında ciddi bir rekabet var. Bir taraftan ligde de ciddi rekabet var ama bizdeki bu kaliteyi ortaya koyarsak bunu yukarı çekersek şampiyonluk için çok büyük şansımız olduğunu düşünüyorum." dedi.

Beşiktaş’ın Sporting Lizbon'dan yeni transferi Abdoulay Diaby, Fanatik'e konuştu. Beşiktaş'ı tercih ettiği için çok mutlu olduğunu aktaran Diaby, taraftarlar tarafından Pascal Nouma gibi iz bırakıp hatırlanmak istediğini söyledi.

"Yaptığım tercihten dolayı çok mutluyum"

Beşiktaş'ı tercih ettiği için çok mutlu olduğunu aktaran Diaby, “Buraya gelmeden önce kulüp hakkında bazı bilgilerim vardı. Ben, Club Brugge’de oynadım. Eski takımımda oynadığım futbolcular, o dönem Avrupa Ligi’nde Beşiktaş’a karşı oynadıklarını özellikle stattaki atmosferin muhteşem olduğunu söylemişlerdi. O zaman Beşiktaş daha kendi stadına da geçmemiş, Brugge maçı Olimpiyat Stadı’nda oynamıştı. Teklif gelince çok dikkatli bir şekilde inceledim. Tesisler gerçekten muhteşem. Kulüp çalışanlarının yaklaşımları çok iyi, oyuncuların kalitesi zaten çok üst seviyede bütün bunları üst üste koyunca gerçekten yaptığım tercihten dolayı mutluyum ve doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

"Kendi hikayemi yazmak istiyorum"

“Taraftarlar tarafından Pascal Nouma kadar sevilmek muhteşem olacağını söyleyen Abdoulay Diaby, "Burada belli ki insanlar seni sevdiği zaman tam seviyorlar. Ben de burada kendi hikayemi yazmak istiyorum. Yani günün birinde buradan ayrıldığımda hem ben bu hikaye ile gurur duyayım hem de Beşiktaş taraftarı desin ki, ‘Abdoulay Diaby’ buradaydı ve bizim için elinden gelen her şeyi yaptı ve biz onu hiçbir zaman unutmayacağız. Önemli olan bu cümleyi söyletebilmek... Bu da yeter bana.” şeklinde konuştu.

"Şampiyonluk için büyük şansımız var "

Ligi henüz çok iyi tanımadığını söyleyen Malili futbolcu, "Brugge’e gittiğim ilk sezonda şampiyonluk yaşamıştım orada 3 senede 2 kupa kazandık, Sporting’le de kupa kazanmıştım umarım burada da kupa kazanmaya devam ederim. Gerçekten takımda çok kaliteli isimler var. Bu kaliteli isimlerin arasında ciddi bir rekabet var. Bir taraftan ligde de ciddi rekabet var ama bizde ki bu kaliteyi ortaya koyarsak bunu yukarı çekersek şampiyonluk için çok büyük şansımız olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

"Merkez forveti tercih ediyorum"

Merkez forvet pozisyonunda oynamayı tercih edeceğini aktaran Diaby, "Ama kenarda da oynayabiliyorum. Hocamız benimle konuşuyor forvet arkasında da oynayabiliyorum tabi ki sahada nerede olursam olayım katkı yapmaya çalışırım ama bana tek bir pozisyon sorarsanız bunun merkez forvet olduğunu söylerim. Abdullah hocayla yeni çalışmaya başladık ama bana inandığını, bana güvendiğini gerçekten her fırsatta hissetiriyor.” ifadelerini kullandı.

"Herkes kazançlı çıkacak"

Burak da Güven'in çok kaliteli oyuncular olduğu söyleyen Diaby, "Burada en önemlisi sağlıklı rekabet duygusunu yakalamak. Takımda herkes çok istekli. Futbolcu, oynamadığı zaman üzülebilir, hayal kırıklığı yaşayabilir. Katkı konusunda gol ya da asist olarak yapılabilecek maksimum ne varsa ben bunları yapmak için buradayım. Sağlıklı bir rekabet olursa bundan herkes kazançlı çıkacak.” şeklinde konuştu.

Taraftarlarla ilgili çok şey bildiğini söyleyen Abdoulay Diaby, "En iyi bildiğim Avrupa’nın en iyi atmosferlerinden biri olduğu. Burayı farklı kılan nokta şu, Avrupa’da birçok stadyumda fanatik taraftarların olduğu bir ya da en fazla iki bölüm vardır ama burada videoları izleyince stadın her bölümünün çok fanatik olduğunu takıma maç boyunca destek verdiklerini gördüm.” değerlendirmesinde bulundu.

 Haber Kaynağı: FanatikKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 46 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder