“İyi bir başlangıç yapmak niyetindeyiz”

“İyi bir başlangıç yapmak niyetindeyiz”

“İyi bir başlangıç yapmak niyetindeyiz”

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve kaleci Loris Karius, UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasından önce değerlendirmelerde bulundu.

İşte Avcı’nın o açıklamarı:

“Son döneme baktığımızda ülke puanına en çok katkı yapmış takımız. Beşiktaş’ın her kulvarda hedefi vardır. Sistemi olan bir takıma karşı oynayacağız. İyi bir başlangıç yapmak niyetindeyiz. Çalıştık, analizlerimizi yaptık. Umarım sahada bu çalışmaların karşılığını alırız. Değerli bir kadroya sahibiz. Oyunun her iki yönüne de hazırlıklı olmalıyız. Fiziğe dayalı oyunu teknik oyunla kırmak gerekiyor. Az temaslı ve hareketli oyunu uygulamaya çalışacağız. Futbolda başarı emek ve zaman ister. Kısa vadede organizasyonu oluşturmaya ve aynı zamannda yarışmaya çalışıyoruz.”

"3 OYUNCU DEĞİŞECEK, BAŞKA DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK"

Avrupa maçlarında rotasyon yaptığı eleştirilerine yanıt veren Avcı, "Atiba uzun süre takımdan ayrıydı, hafta başında bizimle çalıştı. 25 dakika kullanmamız gerekiyordu, biz 35 dakika kullandık. Yarın da bu süreleri vermeye çalışacağız. Burak'ı zaten biliyorsunuz. Burak'a da pazartesi günkü maç için karar verilecek. Enzo bizimle beraber değil, diğer maçta olup olmayacağının kararı sonra verilecek. Rotasyon benim üzerime çok yapıştı. Değerli bir kadromuz var. 3 oyuncu üzerinden mevcut kadroda, buna rotasyon mu denir, başka bir şey mi bilmiyorum. 3 oyuncu değişecek, başka değişiklik de olmayacaz. İsimler yarın zaten görülür" ifadelerini kullandı.

"HER İKİ YÖNE DE HAZIRLIKLI OLMAMIZ LAZIM"

Rakibi iyi analiz ettiklerini söyleyen tecrübeli teknik adam, "Son maçlarını da burada canlı seyrettirdik, artı PAOK maçlarını da seyrettik. Sistemde değişiklik yapıp bekleyen bir takım görüntüsü verdiler. Dün akşam seyrettiniz mi bilmiyorum, Şampiyonlar Ligi maçlarını. Oyunun her iki yönünü de oynayan takımlar var. Hücum mu savunma mı değil, her ikisini de doğru yapabilmek önemli. En doğrusu bu olacak. Her iki yöne de hazırlıklı olmamız lazım. Rakipten daha fazla topa sahip olacağımızı düşünüyoruz" diye konuştu.

"BENDEN HANGİ OYUN İSTENİYOR ONU MERAK EDİYORUM"

Kendisine yöneltilen pas futbolu eleştirilerine tepki gösteren deneyimli teknik adam, "5 sene evvel bekleyerek oynuyorduk, o eleştirildi. Pas oyunu eleştiriliyor, konra atak eleştiriliyor şimdi de. Bunun seviyesi yüksekte olan takımlar var. Oyuncunun kalitesine göre değişiyor. Pasın da bir amacı var. Bratislava, kendi liginin dominant bir takımı demiştik. Topun devamlı havada dolaştığı bir oyun olamaz. Böyle bir oyun dünyada kalmadı. Bunun dakikaları vardır. Bazen beklersin, bazen hücum yaparsın. Beşiktaş takımı bu ligde geri dönüşleriyle de olacak. Bir savunma yapmak istemiyorum. Bizim daha erken dönmemiz lazım. Bunları çalışarak geliştireceğiz. Pas oyunu bu ülkede eleştiriliyorsa, hangi oyun isteniyor onu merak ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"FİZİĞİ TEKNİKLE KIRARSIN"

Rakip takımda birçok fizikli oyuncu olmasıyla ilgili gelen soruya Avcı, "Fiziği teknikle kırarsın. Fiziği, fizikle kıramazsın. Rakibini tespit etmek lazım. Rakibi biraz daha koşturabilmek, topa sahip olmak önemli. Buranın ırkı ve 16 maç oynamaları, bizim hazırlık maçı oynamadan lig maçı oynayan oyuncu grubumuz, bunu anca böyle kırabiliriz. Bunu doğru şekilde sahada uygulamaya çalışırız umarım" yanıtını verdi.

"BU PLAYSTATION'DA OYNADIĞIN BİR OYUN DEĞİL"

Abdullah Avcı son olarak önlerinde zorlu bir fikstür olduğuna dair gelen bir görüşün ardından şu sözleri söyledi: "Sadece gülüyorum. Bu PlayStation'da oynadığın bir oyun değil. Fikstüre bakılıp puan oralaması yapıyor herkes, ben buna hiçbir zaman yapmadım. Bugün harcanan bütçeler ve meblalar arasında 3 puan var. Oyun kalitesi olarak bir şey var mı? Bu emek ve zaman isteyen bir şeydir. Bunun zaman zaman karşılığını aldığımız, zaman zaman alamadığımız dönemler vardır. Yarınla başlayacağız, pazartesiye sonra bakacağız. Herkesin kupa hayali vardır, Beşiktaş da buna adım adım yaklaşmıştı. Şampiyonlar Ligi sonrası Olympique Lyon maçı, yanlış hatırlamıyorsam. Beşiktaş'ın ülke puanına en fazla katkı sağlayan takımdır, sonrası da Başakşehir'dir. Rotasyon diyenler var ya. Umarım önce buna yarışırız. Eğer maçları bir teknik adam gözüyle seyrederseniz, Avrupa'ya aramızdaki mesafenin ne kadar açıldığını daha net görmüş olursunuz.".

Haber Kaynağı: BeşiktaşKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 52 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder