Erman Özgür: Oğuzhan için Sergen formülü!

Erman Özgür: Oğuzhan için Sergen formülü!

Erman Özgür: Oğuzhan için Sergen formülü!

Beşiktaş için Alanya'yı lider durumdayken yenmesine rağmen hem yönetim hem Abdullah Avcı hem de oyuncular için kırılma anı Galatasaray derbisiydi. Kısıtlı kadroya rağmen yapılan mücadele, Abdullah Avcı’nın sistemden ziyade oyuncuların niyeti ve özellikleri üzerinden yaptığı seçimler, yönetimin gelir gelmez artık ödemelerle ilgili sorun yaşanmayacağının sinyalini verdiği hamlesi aynı döneme denk gelince Avcı da tam anlamıyla direkten döndü. Avrupa’da yaşanan başarısızlığın üstünü örten sonuçlar ve sezon başının aksine kolay gol yemeyen Beşiktaş’ta aslan payı ise Karius’un. Alternatifsiz oluşu ve oynama istikrarını yakalaması ile takıma katıldığından beri en iyi performansını gösteren Alman kaleci için artık satın alma opsiyonu düşünülebilir.

Transfer dönemi çok önemli

Karius’un dışında golle dönen N’Koudou, sakatlığını atlatan Burak Yılmaz ile hücum hattının alternatifli hale gelmesi, zor gol yiyen Beşiktaş için gol bulunacak her maçı daha kolay kazanmak demek. Ancak bu sezon şampiyonluk adaylarının fazla oluşu ile her zamankinden zor. O yüzden devre arası transfer dönemi de çok önemli. Önce gitmesi gerekenlerden başlayalım. Beşiktaş’a geldiğinden beri istenen düzeye gelemeyen Lens hazır yaşı tamamen geçmemiş, para edebilecekken listenin 1 numarası.

Oğuzhan için Sergen formülü!

Diğer taraftan görünen o ki Abdullah Avcı da Oğuzhan’dan ümitli değil. Yönetimin Sergen Yalçın’ın Ozan Tufan ve Gökhan Töre’yi tekrar kazandıran görüntüsü ile bu oyuncuyu Sergen hocanın takımına 6 ay kiralık göndermesi iyi bir deneme olabilir. Bu hem Beşiktaş’ın hem de uzun zamandır yerinde sayan Oğuzhan’ın faydasına olabilir. Gelelim transfer yapılması gereken bölgelere. Öncelik orta sahanın göbeği. Atiba-Elneny iyi gözükse de daha ofansif bir merkez oyuncusu öncelik olabilir. Roco, Boyd, Douglas gibi oyuncular ise Abdullah Avcı’nın kalmasında fayda var ya da yok kararından sonra transferin netleşmesi daha doğru olacaktır.

Erman Özgür / FanatikKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 42 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder