TFF yönetim kurulunda 'harcama limiti' tartışması!

TFF yönetim kurulunda 'harcama limiti' tartışması!

TFF yönetim kurulunda 'harcama limiti' tartışması!

TFF'nin kulüplerin harcama limitlerini artırması yönetim kurulu içerisinde de tartışma yarattı.

TFF, kulüplerin harcama limitinde yer alan sapma oranını yüzde 30'dan yüzde 40'a çıkardı. Büyük tartışma yaratan kararın TFF yönetimi içerisinde de tartışıldığı iddia edildi. DHA'nın haberine göre, bazı yöneticiler bu kararı eleştirerek onay vermedi.

TFF tarafından Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda değişiklik yapılarak, 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltilmesi ortalığı karıştırdı. Sezon başında açıklanan limit aşım oranına göre hazırlıklarını yapan, transfer çalışmalarını planlayan kulüpler bu durumda haksızlığa uğradıklarını söylerken, bütçesini talimata göre uyarlayamayan kulüpler ise verilen bu taviz ile iflasa doğru sürükleniyor yorumları yapıldı.

TFF İÇİNDE KARARA KARŞI ÇIKANLAR OLDU

Bu konuda TFF Yönetim Kurulu'nun 9 Aralık'ta yaptığı toplantıda almış olduğu Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın "Kulüplerin Takım Harcama Limitleri" kararı esnasında toplantıda gerginlik yaşandığı ortaya çıktı.

Sıkıntılı bir toplantının yaşandığı ve %10'luk artışa karşı çıkanların olduğu belirtildi. Artışı istemeyen yöneticiler "Bu durum kulüplerin finansal yapısını daha da zedeler, kulüpleri iflasa sürekler" derken, yöneticilerden birinin "Talimata uymayanlara puan silme hatta küme düşürme cezası verecektik, şimdi bu durum güvensizlik ortamı oluşturacak" çıkışı yaptı. Artışı onaylayanlar ise kulüplere bir şans daha verilmesini istedi. Ancak oy birliği sağlanmayıp fikir ayrılığına rağmen böyle bir kararın alınması TFF yönetiminde çatlaklar oluşturdu.

Futbol ArenaKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 14 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder