Adnan Aybaba: Beşiktaş kendi dinamiklerini harekete geçirmeli

Adnan Aybaba: Beşiktaş kendi dinamiklerini harekete geçirmeli

Spor yazarı ve yorumcu Adnan Aybaba, Duhuliye.com'a, Beşiktaş gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BEŞİKTAŞ'IN ARTIK PUAN KAYBINA TAHAMMÜLÜ YOK

Beşiktaş dün akşam, ilk yarının en formda, en organize takımıyla oynadı. Şampiyonluk yarışına ortak olabilmesi için mutlaka kazanması gereken bir maçtan, üstelik kendi sahasında mağlubiyetle ayrıldı. Beşiktaş'ın bundan sonra şampiyonluğu kovalayabilmesi için seri galibiyetler alması lazım. Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzon, Başakşehir, bütün rakiplerin kazandığı haftada Beşiktaş lider takıma yenildi. Yukarıyla puan farkı gittikçe açılıyor, Beşiktaş'ın bundan sonra puan farkına tahammülü yok. Yönetim, teknik heyet, tüm yetkililer bir an önce şapkayı önüne koyup bu kötü gidişe bir reaksiyon vermeli.

BEŞİKTAŞ KENDİ DİNAMİKLERİNİ HAREKETE GEÇİRMELİ

Beşiktaş'ın bu düşüşe bir dur diyebilmesi için kendi kültüründe, geleneğinde var olan prensipleri harekete geçirmesi lazım. Koskoca Beşiktaş'ın altyapısı 15 senedir Necip'ten başka oyuncu çıkaramıyorsa burada bir durup düşünmek lazım. Beşiktaş daha önce başarıyı bu şekilde yakaladı. Bunca mali zorluk içerisinde de bu genç çocuklar oynayamayacaksa ne zaman oynayacaklar? Beşiktaş formasının değerini, ifade ettiği anlamı, Beşiktaş'ın büyüklüğünü, değerini bilen, Beşiktaş için aklını, yüreğini, kalbini, ruhunu ortaya koyacak insanlarla yola devam edilmesi gerekiyor. Beşiktaş yenilecekse de mücadele ederek, savaşarak yenilmeli.

ABDULLAH AVCI, BEŞİKTAŞ İLE UYUŞMADI

Abdullah Avcı Başakşehir'de gayet rahat, sorunsuz bir çalışma ortamına sahipti. Para vardı, istediği oyuncuyu aldırıyordu, ödemeler zamanında yapılıyordu. En önemlisi de üzerinde bir camia baskısı yoktu. Böyle bir yerden gelip bu kadar sorunları olan bir Beşiktaş'ta çalışmak kolay değil ancak Abdullah Avcı da ortaya bir artı koyamadı. Ben iddia ediyorum, Beşiktaş kadrosu söylenildiği kadar kötü bir kadro değil. Bireysel anlamda yetenekli oyuncular var ancak bunlardan istenen verim alınamıyor çünkü Avcı'nın sistemi hatalı. Beşiktaş bu kadar durağan, ruhsuz oynamaz. Bu sistemle, bu mantaliteyle olmayacağını başından beri söyledik. Beşiktaş'taki düşüşün sebebi kadro yetersizliği değil. Beşiktaş kadrosu Erzurum'dan, Erzincan'dan, Malatya'dan da mı kötü? Ekim ayında Avrupa'ya veda edecek kadar mı kötü?

Abdullah Avcı sezon başında Sevilla ile görüşmüş. Anlaşmaya çok yakınlarken Sevilla Başkanı masadan kalkmış. Sebebini araştırdık, "Türkiye'deki kariyerini izledik, finalleri yönetecek kapasitede hoca değil" demişler. Sen böyle bir hocayı alıp Beşiktaş'ın başına getiriyorsun, sonuç ortada. Bu mali koşullar ve kadro yetersizliği Feda döneminde de vardı. O takımda hırs vardı, ruh vardı, 3 yiyorsa 5 atıyordu, yenilse bile keyif veriyordu, futbol oynamaya çalışıyordu. Bu şartlarda belki gelecek olan hocaya da yazık denilecek ama bu Beşiktaş bizim. Beşiktaşlıların taşın altına elini koyması lazım. Beşiktaş'ı, Beşiktaş'ın içinden gelen insanların alıp bir yerlere taşıması lazım.

ARTIK YÖNETİMLER DE KONUŞULMALI

Biz hep saha içinde kalıyoruz ama Beşiktaş'ta artık yönetimleri de konuşmamız lazım. Süleyman Seba'dan sonra gelen her yönetim Beşiktaş'a büyük zararlar verdi. Süleyman Seba'nın bir bakkal defteriyle yönettiği, borçsuz bıraktığı kulübü ne hallere getirdiler. En son Fikret Orman Bankalar Birliği ile çok ağır bir anlaşma yaptı. Yeni gelen yönetimin eli kolu bağlı. Beşiktaşlıların bu yönetime her halükarda destek olması lazım. Bu yönetimde başarısız olup giderse Beşiktaş'a kayyum atanacak duruma geldik.

TARAFTARA ÇOK ÜZÜLÜYORUM

Ben şu an yurt dışındayım. Burada Barcelona maçı seyrettim. 70 bin kişi full tribünlere oynuyorlar ama Beşiktaş taraftarının yarattığı o coşku, atmosfer Nou Camp'ta yok, dünyanın hiçbir yerinde yok. Beşiktaş taraftarı kadar takımına kalpten bağlı, coşkulu, destekleyen, takımı için maddi manevi her şeyini ortaya döken bir taraftar her şeyin en güzeline layık. Beşiktaş taraftarı bunları hak etmiyor. Böyle zamanlarda en çok o büyük taraftar için üzülüyorum.

duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 36 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder