Hayri Ülgen: "Yeni yönetim pasif davranıyor!"

Hayri Ülgen: "Yeni yönetim pasif davranıyor!"

Spor yazarı Hayri Ülgen, Beşiktaş gündemini Duhuliye.com’a değerlendirdi. İşte Ülgen’in açıklamaları:

SİVASSPOR MAÇI BÜYÜK KAYIP

Beşiktaş maalesef çok kötü durumda. Hem oynanan oyun, hem sportif başarı, hem de mali tablo olarak kötü bir dönemden geçiyor. Son olarak evinde Sivasspor’a yenilerek şampiyonluğa yeniden tutunacağı bir maçı kaybetmiş oldu. Sivasspor gibi önemli bir maçı aslında iyi de oynamasına rağmen kaybetti. Beşiktaş topa sahip oluyor, pas yapıyor, zaman zaman pozisyon da buluyor ama bunları tabelaya çevirebilen bir hücum oyuncusu yok. Kanatların hepsini topladığımızda bir Quaresma kadar katkıları yok. Golcü bölgesinde ise bir tek Umut Nayır’dan katkı aldı Beşiktaş. Attığı gollerle Galatasaray ve Kasımpaşa maçlarında Beşiktaş’a galibiyeti getiren isim oldu.

ABDULLAH AVCI’NIN ANLAYIŞI TUTMADI

Abdullah Avcı, yıllardır hücum oynayan bir Beşiktaş’a gelir gelmez kendi sistemini uygulamaya çalıştı. Bu sistem ne yazık ki başarılı olmadı. Başarılı olmasına imkan olmadığını daha geldiği ilk günlerde söylemiştik. Abdullah Avcı transferi tamamen kendi yaptı, kendi sistemini getirdi ancak Beşiktaş’ın durumu maalesef kötü. Başarısızlığı kadronun yetersizliğine bağlayamayız. Bu kadro Erzurumspor’dan, Erzincanspor’dan, Malatyaspor’dan da mı kötü? Beşiktaş büyük kulüptür, Beşiktaş’ın kadrosunda as yedek, iyi kötü oyuncu yoktur. Beşiktaş’ta hazır olan oyuncu vardır, hazır olmayan oyuncu vardır. Abdullah Avcı ne yazık ki oyuncuları hazır hale getiremedi. Beşiktaş bu sezon öyle maçlar kaybetti ki, bu maçları ikinci, üçüncü kadrosuyla çıksa bile kazanmalıydı.

ERZURUMSPOR’U ELEYEMEZLERSE FORMAYI ÇIKARSINLAR

Beşiktaş’ın Türkiye Kupası ilk maçında aldığı Erzurumspor yenilgisi çok acı bir yenilgi. Erzurumspor alt kümede top koşturan bir takım. Bazen konsantrasyon kaybı, talihsizlik gibi nedenlerle böyle maçlar da kaybedilebilir ancak Erzurumspor gibi bir takıma 3 gol yiyerek kaybediyorsanız bunu şanssızlığa, hava şartlarına, zemine bağlayamayız. Beşiktaş yarın kendi evinde bu maçın rövanşını oynayacak. İstanbul’da bu turu geçemezlerse oyuncular formayı çıkarsınlar evlerine gitsinler, sezonu Beşiktaş’ın gençleri tamamlasın.

YENİ YÖNETİM PASİF DAVRANIYOR

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi ve ekibi zor bir yükün altına girdi ancak Beşiktaş büyük camia. Bu zorlukların altından kalkacak güce her zaman sahip. Beşiktaş geçmişte ne zorluklar atlattı. Feda dedi, stadı yoktu, o günlerden şampiyonluklara ulaştı. O zaman herkeste bir inanç vardı, geleceğe dair umut vardı. Beşiktaşlılar son dönemde, özellikle Fikret Orman’ın kulübe getirdiği zararlardan sonra yönetimlere olan güvenlerini kaybettiler. Ben bir gazeteci ve 25 yıllık Beşiktaş Kongre Üyesi olarak, Ahmet Nur Çebi yönetiminin de bu şekilde başarılı olacağına inanmıyorum. Yönetimin öncelikle oyuncuları ve teknik heyeti karşısına alıp burasının Beşiktaş olduğunu hatırlatması, bu kötü gidişe karşı bir reaksiyon vermesi lazım. Ayrıca camianın bu kaybolan güvenini yerine getirmeleri için geçmişte Beşiktaş’a kim ne zarar verdiyse açıklayıp bunun gereğini yapmak zorundalar. Bütün gerçekleri Beşiktaşlılarla paylaşıp gerçekçi bir yönetim tarzı uygulamak durumundalar. Bunlar yapılmadığı sürece yönetimde uzun vadeli bir gelecek görmüyorum. Transfer konusundaki mağduriyetler de bir an önce giderilmeli. Beşiktaş sportif başarıyı yakalayacak kadrolar kurmak ve yarışmacı kimliğini korumak zorunda. Öncelikle Erzurum maçı, sonrasında Göztepe ve Rize deplasmanları kazanılmazsa, yönetim Abdullah Avcı ile vedalaşıp Beşiktaş’ın evlatlarıyla birlikte yeni bir yapılanma, sistem ve kadro oluşturmak için harekete geçmeli. Bu kötü gidiş, camianın üzerindeki bu ölü toprağı bir kan değişikliğiyle, yeniden şampiyonluk hedefi koyarak ortadan kalkabilir. Şu ana kadarki yönetim anlayışıyla Beşiktaş’ın şu anda bulunduğundan daha farklı bir konuma gelebilmesi ne yazık ki zor görünüyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABERKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 37 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder