Federasyondan Fenerbahçe için limit açıklaması!

Federasyondan Fenerbahçe için limit açıklaması!

Fenerbahçe'nin merakla beklediği limit artırımı kararı TFF tarafından açıklandı. Fenerbahçe'ye 16.000.000 TL'lik harcama limiti eklenmesine karar verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu açıklamasında;

"Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin Kulüp Lisans Kurulu'nun 17.01.2020 tarihli 2020-04 E. 2020-03 K sayılı kararına itirazı incelendi. Dosyada yapılan inceleme ve değerlendirme kapsamında, Kurulumuz 'un 21.01.2020 tarihli ara kararı doğrultusunda; TFF Kulüp Lisans Kurulu'ndan alınan yazı cevabının da değerlendirilmesi ile yapılan müzakere neticesinde;

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin, itirazının kısmen kabulü ile başvuru dilekçesinde belirtilen harcama limitini olumsuz etkileyen; 16.000.000 TL'lik kısmının, gerekçesi kararda açıklanacağı üzere harcama limitine eklenmesine, oybirliği ile karar verilmiştir." ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE YİNE EKSİDE

Federasyonun verdiği yeni kararla birlikte Fenerbahçe'nin harcama limiti -82 milyon TL'den -66 milyon TL'ye yükselmiş oldu. Bu rakamlarla Fenerbahçe halen transfer yapamıyor.

BEŞİKTAŞ İÇİN EMSAL OLUR MU?

Fenerbahçe'nin harcama limitine eklenen bu tutar, karara itiraz eden Beşiktaş için de emsal oluşturabilir. Limit arttırımı değil, faiz oranlarının yeniden hesaplanmasını talep eden Beşiktaş, Federasyon'un Fenerbahçe kararından sonra bu kararı emsal göstererek yeni bir itiraz başvurusu yapabilir.

Duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 56 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder