"Beşiktaş tarihinde olmayan işleri biz yaptık"

"Beşiktaş tarihinde olmayan işleri biz yaptık"

Beşiktaş Eski Başkanı Fikret Orman, Ersin Düzen'in sunduğu "Stadyum" programında ibra edilmemesine ve kendi yönetim dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Ayrıldıktan sonra aslında televizyon programı yapmaya, konuşmaya gerek yok. Baktım ki bıraktığım günden bu yana eskiyi kötüleyen konuşmalar var, konuşmaya karar verdim. Yönetim Kurulu’nun işi bizimle değildir. Biz camiamıza hizmet ettik, bundan sonra ihtiyaç olduğunda destek çıkmak, sahip çıkmak üzere köşemize çekildik. Fakat bu iş şahsi nefrete, şahsi kine gelmeye başladı. Ben 7,5 sene Beşiktaş’a hizmet ettim, ömrümü harcadım buraya. 36 yıllık kongre üyesiyim. Yıllarımı verdim, buraya bugün gelmedim. Benim de bi şerefim, ailem, sevenlerim var.

Ben başkan olduğumda Beşiktaş neredeyse kayyuma gidecek durumdaydı. Yanan eve girdik demiştim. Beşiktaş'ın CAS'ta 19 tane davası vardı. O günden bugüne kadar gelen süreçte zaten her şey temlik edilerek yönetmeye devam ettik. Sayın Çebi bizim dönemimizde finansmandan sorumluydu, İcra Kurulu Başkanı'ydı. Ben anlaşmalar yapıyordum, onları paraya çeviren Hacıgüzeller ve Çebi olmuştur. Ben en zor günde geldim. Beşiktaş'ın stadı yoktu, sponsorluk anlaşmaları yoktu, morali yoktu. Bırakmamın bütün mevzusu "paralar nerde" sorusudur. 2 sene üst üste şampiyon olduk, 3. sene 4. olduk, Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik. Fenerbahçe maçına çıkmadığımızda "on sene şampiyon olmayın" denildi. Maliye bakanı, cimri başkan diyenler kongreden sonra terse dönmeye başladı. Pankartlar sosyal medya kullanmalar olmaya başladı. Baktım durum farklı bir yere gidiyor. 3. Şampiyonluğu kaybedince, Çebi şampiyonluğu kaybetmeden odasnı toplamıştı. O süreçte Çebi geri çekilmeye başlamıştı. Benim hiçbir şeyden haberim yok diyordu. Bu tepkiler karakterime ağır geldi. Serdal Adalı orada sağ. Adalı’ya ben bırakayım siz Mayıs’a kadar devam edin dedim. "Beraber geldik beraber götüreceğiz, olmaz" dedi. Ahmet Ürkmezgil abim de çok sahip çıktı. Camiayı topladım, bize sahip çıkın motivasyonumuzu bozmayın dedim, onu başka bi noktaya taşıdılar. Mayıs kongresinde aday olmamayı düşündüm, bırakıp kaçıyor dediler. Seçimi kazandığımız gün açıkladım, benim seçimim siyasetim bitti son 3 sene güzel bi ortam bırakalım dedim. Bu sürede tasarruflara gittik.

Beşiktaş TV'yi kapattık, amatör branşlarda daralmaya gittik. İlk günden borçlu geldik, her şeyimiz temlikliydi. 330 milyon dolar borç vardı. Geldiğimizde gelirimiz 77-78 milyon dolardı, şampiyon olduğumuzda 250 milyon euroya kadar yükselttik. Bu paralar yine Beşiktaş kulübüne, mevcut ödemelere gitti. Şampiyon olduk, ilk işimiz geçmiş sürelerdeki borçları ödedik. Orhan mevzusu oldu, her şey konu oldu. Ben dekendimi motive edemedim, aşkıyla duygusuyla bu işi yapan bir adamım. Motivasyonum düştü, camia da benden bıkmaya başladı. Yolda yürüyorum, karşıdan biri geliyor bana düşman diye bakıyor. Ben ona bir şey yapmadım ki, o statta gezebiliyorsa benim sayemde geziyor. Başakşehir maçında bırakma kararı aldım ve geldiğim günden gittiğim güne kadar her gün para aradım. Sayın Çebi yorgunum diyor, biz bunu 7,5 sene yaşadık. Benim bu işi ben yapmadım beraber yaptık deyip Çebi’yi alkışlattığım genel kurul konuşmaları var. Beşiktaş tarihinde en önemli yönetimlerden biri bizim. Beşiktaş tarihinde 2 defa 2 sene üst üste şampiyonluk var, biz yaptık. Stadını yaptık. Tarihte olmayan sponsorluk gelirini getirdik, biz çok iyi şeyler yaptık. Elimizden geldiğince Beşiktaş’a hizmet ettik. Motivasyon düştüğü zaman bu işleri yapamazsınız."

Duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 35 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder