'Çebi, borçlardan kaçmak için Futbol AŞ'ye girmedi!'

'Çebi, borçlardan kaçmak için Futbol AŞ'ye girmedi!'

Beşiktaş Eski Başkanı Fikret Orman, Ersin Düzen'in sunduğu "Stadyum" programında ibra edilmemesine ve kendi yönetim dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın eski başkanı Fikret Orman, TRT Spor'da Stadyum Özel'e konuk oldu. Orman kulübün zarar etmesiyle ilgili ifadeler kullandı.

İşte Fikret Orman'ın sözler:

Şimdi birincisi, biz iki sene üst üste şampiyon olduk. Üçüncü sene Avrupa'da büyük işler yaptık. Ligde 4. olduk. Süreç burada başladı ve algı yaratıldı. Benim için 'efsane başkanken' ne oldu da 'paralar nerde'ye döndü. Biz en iyi dönemimizde de oyuncu satmadan oyuncu alamadık. Göreve geldiğimizde iki sene UEFA'ya gidemedik. Şampiyonlar Ligi'ne giderken gelen para farklı, gidemediğimizde farklı oluyor.

Beşiktaş'ta herkes iyi gidiyorken algı yapılmaya başladı. Ahmet Bey diyorki, '10 milyon kar yapılmışken, 300 milyon zarar edildi'. Ben bunları anlatayım, bunları hiç kamuoyu önünde anlatmadı. 'Benim haberim yoktu' deniliyor ya ben bunları anlatmak istiyorum. Ben göreve geldiğimde Ahmet Nur Çebi anonim şirketinde yönetici olmak istemedi. Borçlardan kaçmak için Futbol AŞ'ye girmedi. 'Benim bir aile şirketim var, ben burada olmayayım' dedi. Biz de tamam dedik. 'İmza yetkim yoktu' deniliyor ya kendisi istemedi. Ben 6 ayda bir Beşiktaş'ın lisans alması için imza attım. Atmasam zaten Beşiktaş lissans alamazdı. Ahmet Nur Çebi'nin bugün de imza yetkisi olmamasının sebebi budur. Anonim şirketi toplantılarına genelde Ahmet Nur Çebi giderdi, ben gitmezdim. O dönemde de Beşiktaş hep zarar açıklıyordu. O zaman da deseydi 'Biz zarar ettiriyoruz bu kulübü'. Kendisini ibra ettirmeseydi o zaman.

10 milyon kardan 300 milyon zarara mevzusuna gelelim. Faiz giderlerimiz yüzde 35 arttı, yayın gelirlerimiz düştü. Futbolcuların paralarını ödemek için euro olarak kredi çektik. O zaman euro 7 liranın üstündeydi. Şuanki CFO görev başında. Hepsini biliyor. Ben kulüpten ayrılırken tek bir kağıt bile almadım. Zarar konusuna gelince, biz Şampiyonlar Ligi'ne gidene kadar hep zarar açıklıyorduk. O zamanlar da konuşulsun.

Ahmet Bey, Beşiktaş'tan ayrılmadan önce 2 milyon dolar alacağı vardı. Benim bilgim dışında çekti. Çekecek tabiki hakkı. Bütün finansmanı da o yönetiyordu. Bütün her şeyi yönetirken şimdi 'Bir şeyden haberim yok' demesi hiç gerçekçi değil.

Beşiktaş'ta ben icra kurulu toplantılarına girmem. Beşiktaş'ta en az bilgi sahibi olan kişi bendim. Kararlar alınır, siyasi bir konu olursa bana sorarlar.

Ben asla iki şeye dokunmam. 1- Paraya dokunmam, 2- Transfere dokunmam. Hep yöneticilerim aradadır.

Haber kaynağı: duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 96 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder