'Sergen Yalçın neden olmasın?'

'Sergen Yalçın neden olmasın?'

Ulvi Güveneroğlu: 'Sergen Yalçın neden olmasın?'

Beşiktaş'ın eski futbolcusu ve şu anda spor yorumculuğu yapan Ulvi Güveneroğlu, Duhuliye.com'a özel açıklamalarda bulundu.

İşte Ulvi Güveneroğlu'nun sözleri: 

Beşiktaş takımının içinde bulunduğu durum, camiayı yeterince üzüyor. Sorumlu kim ya da kimlerse, bir şekilde karşılığını da vermek zorunda. Beşiktaş sezona başlarken, hiç bu kadar sıkıntı yaşayacağını tahmin etmemişti. Özellikle siyah-beyazlılar ikinci yarıya başladığı zaman, ilk yarının üzerine koyulacağı düşünülümüştü. Herkes, hatalardan ve kayıplardan ders alan, daha iyi mücadele eden bir Beşiktaş izlemek istiyordu. Maalesef Sivasspor ve Erzurumspor maçları, Beşiktaş takımının bütün planlarını alt üst etti.

"TAZMİNAT KONUSU SIKINTI YAŞATIYOR"
Abdullah Avcı ile bu başarısızlık dönemi içerisinde yolların ayrılması gayet normal. Bunun bir bedeli var. Beşiktaş Kulübü'nün ödenecek tazminat konusunda biraz sıkıntı yaşadığını düşünüyorum. Beşiktaş'ın ödemeleri gerçekten çok yüksek. Futbolculara da 2-3 aydır ödeme yapılmadığı söyleniyor. Bu anlamda Beşiktaş'ın içinde bulunduğu bu durum, hamle yapmasını kısıtlıyor.

"BEŞİKTAŞ'TA KİMSENİN PARASI KALMAZ"
Beşiktaşlı futbolcuların mental açıdan sıkıntı yaşamasında paraların ödenmemesi durumunun da etkisi var. Bu futbolcular çok yüksek ücretlere oynuyorlar. Beşiktaş'ta kimsenin parası kalmaz, mutlaka alırlar. Profesyonellik gereği, bu maddi durumun sahaya yansıyacak kadar etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Her kulüpte böyle gecikmeler olabiliyor.

"SERGEN YALÇIN VE AYBABA NEDEN OLMASIN?"
Beşiktaş takımının şu anda mutlak derecede bir yapılanmaya ihtiyacı var. Bu artık yönetimi de aştı, camianın birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor. Beşiktaş'a yardımcı olabilecek ve takıma sahip çıkabilecek herkesin orada görev yapması gerekiyor. Samet Aybaba ve Sergen Yalçın isimlerinin olmaması için bir neden yok. Samet hocanın tecrübeleri ve teknik bilgisinin dışında, Sergen de kendini son dönemlerde iyi yetiştirdi. Gelişme kaydetmeye de devam ediyor. Genel olarak özetlersek bu geçiş döneminde, herkesin yardımcı olması gerekiyor.

"BU KADAR BASİT GOL YENMESİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ"
Beşiktaş'ın yediği hatalı goller oyuncunun o anki psikolojik yapısı ve bireysel performansa bağlı. Beşiktaş takımının bu kadar basit gol yemesi çok düşündürücü. Beşiktaş takımının defansına baktığımız zaman, hepsinin üst seviye futbolcular olduğunu görebiliyoruz. Ortaya koydukları performansa bakarsak çok hata yapıyorlar. Bunun takımla da ilgisi var. Beşiktaş şu anda kötü günler geçiriyor. Kötü günler geçirmesinin sebebi de çok basit gollerin yenmesiyle ortaya çıkıyor.

Haber kaynağı: duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 88 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder