Beşiktaş'ın evlatlarına zor günde "gel" deniyor

Beşiktaş'ın evlatlarına zor günde "gel" deniyor

Bir dönem Beşiktaş’ta top koşturan spor yorumcusu Okan Koç, Abdullah Avcı’nın istifası sonrası adı Beşiktaş ile anılan Sergen Yalçın hakkında değerlendirmelerde bulundu.

SERGEN DOĞRU İSİM AMA…
Ben Sergen Yalçın’la Beşiktaş’ta birlikte futbol oynadım. Sergen Yalçın Beşiktaş için çok özel bir isim. Beşiktaşlı olup da Sergen Yalçın’ı sevmeyen, destek olmayacak olan kişi yık denecek kadar azdır. Ancak şu konunun bilincinde olmak lazım. Biz Beşiktaşlılar Sergen’i hep futbolculuk kariyeri ve yetenekleriyle tanıyıp seviyoruz. Teknik adamlık çok başka bir olay. Sergen Yalçın henüz teknik direktör olarak kendisini ispatlamış, bir takımda istikrar yakalamış bir isim değil. Gelirse de sıkıntılı bir ortana gelecek.

 

BEŞİKTAŞ’IN EVLATLARINA ZOR GÜNDE “GEL” DENİYOR
Beşiktaş’ın ekonomik ve sportif açıdan zor bir dönemini yaşıyoruz. Zaten Beşiktaş’ın evladı dediğimiz insanların kapısı ancak Beşiktaş’ın zor zamanında çalınıyor. Rıza Hoca ve Samet Hoca da daha önce bu koşullarda geldi. Yabancı hocalara daha geniş bütçeler veriliyor, istedikleri transferler yapılıyor, Beşiktaş’ın içinden bir isim göreve geldiği zaman “durum bu, idare et” deniliyor. Böyle olunca o zor şartlarda çalışan insanlar da başarısız olarak algılanıyor. Sergen Yalçın gelsin ama arkasında durulacaksa, sabredip yeni yapılanma oluşturulacaksa, istediği transferler yapılacaksa gelsin. Beşiktaş’ın şu şartları Sergen için doğru zaman değil ama bu şartlarda başarıyı yakalayabilir. Bir kere bu sezonu kesinlikle gözden çıkarıp yeni gelecek hocanın performansını önümüzdeki sezonun başından itibaren değerlendirmek gerekiyor.

 

TARAFTAR TAKIM ARASINDA BAĞI YENİDEN KURAR
Sergen Abdullah Avcı görevdeyken bile taraftarın çok istediği, tribünlerde adını bağırdığı bir isim. Vodafone Park tribünleri Sergen’e her zaman sahip çıkacaktır. Abdullah Avcı’nın iyi gittiği dönemler olsa da taraftarla bağı bir türlü yakalayamadı. Taraftarla takım alınan kötü sonuçların ardından iyiden iyiye kopukluk yaşıyor. Sergen Yalçın bu köprüyü yeniden kuracaktır.

 

Duhuliye.com ÖZEL HABERKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 93 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder