Umut Şenol açıkladı. McKissic’in durumu belirsiz

Umut Şenol açıkladı. McKissic’in durumu belirsiz

Beşiktaş’ın Basketbol ve Gayrımenkul Geliştirmeden Sorumlu Üyesi Umut Şenol, Beşiktaş YouTube kanalına önemli açıklamalarda bulundu.

YİNE TRİBÜNE DÖNECEĞİZ

Bu camiaya tarafta, kongre üyesi, denetim kurulu, yönetim kurulu, sporcu, hangi noktada olursa olsun hizmet etmek büyük bir gurur. Yöneticilik görevi hem daha büyük mutluluk, hem de daha zor bir görev. Biz tribünlerden geldik, görevimiz bittiğinde döneceğimiz yer yine tribün. Dünyanın hiçbir yerinde yöneticiler anılmaz ama dünyanın her yerinde Beşiktaş taraftarı biliniyor.

Basketbol şubesine ilk geldiğimde mesleki refleks olarak önce mali duruma baktım. Mali durumun iyi olmadığını, ödemeleri yapamadığımızı, bu durumun böyle giderse daha da içinden çıkılmaz hale geleceğini gördüm. Daha sonra beklentiyi düşürmeden bütçeyi nasıl küçültebiliriz üzerine çalıştık.

ÖZE DÖNÜŞ HİKAYESİ YAZMALIYDIK

Ivanovic de çok başarılı, çok değerli bir hoca ama bizim basketbolda da bir “Öze Dönüş” hikayesi yazmamız gerekiyordu ve buna da Burak hocamızla birlikte başladık. Burak hocamız bu camiada sporculuk yapmış, antrenörlük yapmış. Başka takımlarda da antrenörlük yapmış. Hiçbir zaman Beşiktaş değerlerinden taviz vermemiş çok önemli bir insan. Biz Beşiktaş’a oyuncu alırken de, hoca alırken de takıma yapacağı katkı kadar bize ne kadar uyum sağlayabilir, Beşiktaş değerlerine bağlı kalabilir mi bunlara bakıyoruz. Bizim müzemizde üç slogan var. Şerefimizle oynarız, Hakkımızla kazanırız,  özümüzden güç alırız. Bu yüzden Beşiktaş’a gelir misin dediğimizde bize ikinci bir soru sordurmayan Burak hocamızla bu yola çıktık. Bu imkanlarla FIBA Şampiyonlar Ligi’nde son 16’ya kalmamız da başarıdır.

AHMET KANDEMİR YETENEK AVCISI

Ahmet Kandemir de yıllarca takımımızda çalıştı. Hem Beşiktaş’ta hem basketbolda çok yoğun tecrübesi olan bir insan. Chris Lofton gibi, Ryan Broekhoff gibi oyuncuları Beşiktaş’a kazandırmış bir isim. Kendisine yetenek avcısı diyebiliriz. Nisan ayında Amerika’ya gidip çalışmalar yapacağız. Göreve geldiğimizde A takımdan ziyade altyapıyla ilgili sorunlarımız vardı. Altyapıdaki sorunları kim çözer, iyi oyuncuları kim getirir, genç oyuncuları takıma kim kazandırır, bu takımı en iyi kim yapılandırır diye sorduğumuzda cevap kendiliğinden ortaya çıktı, Ahmet Kandemir.

Türk basketbolunun gelirlerinde genel bir düşüş var. Ezeli rakibimiz ve başkanı kongre üyemiz olan bir diğer rakibimiz de basketbola çok önem veriyor. Ben 1-2 sene içerisinde şampiyonluğa oynayacağız dersem yanlış söylemiş olurum. Benim bu seneki hedefim bu sezonu borçsuz kapatmak. Bunun yanına bir de playoff koyabilirsek, yarı final, final yaparsak çok mutlu oluruz ama önceki hedeflerimiz bu seneyi borçsuz kapatıp oyuncularımıza zamanında ödeme yapabilmek.

Eski yönetimlerimiz Del Bosque’nin, Ferrari’nin parasını biz ödedik diye şikayet ederlerdi, şu an aynı durumda ben varım. Geçen sezondan kalma birçok oyuncumuza borcumuz var, bu yüzden de transfer yasağı gelmiş durumda. Bu seneyi borçsuz kapatıp seneye de yeni bulacağımız sponsor desteğiyle bu sorunu çözeceğiz.

MC KISSIC BİZİM OYUNCUMUZ

Shaquielle McKissic, bizim oyuncumuz. Geçen hafta kendisiyle bir kriz yaşadık. Galatasaray maçı öncesi takıma ödeme yapmak için çaba harcadık. Tüm oyuncularımıza yarım maaş ödedik. Diğer oyunculara az ödeyip Kissic’e tam maaş verebilirdik. Kalan parayı da Pazartesi günü ödeyeceğimizi söyledik ve ödedik. Türkiye’de birçok takım, oyuncularına birkaç ay geriden maaş ödüyor. Bizim oyuncumuz yarım maaş ay gerideyken takım arkadaşlarını ve hocasını yalnız bırakması bizim değerlerimize çok uymuyor. Kadın Futbol Takımımız, Hakkarigücü Spor maçından 4-1 galip ayrıldı. Bu oyuncularımızın da alacakları var ama içlerinden bir tanesi bile değil Akatlar’a ben Hakkari’ye gitmeyeceğim demediler. Bazı sporlarda profesyonellik ön planda, para için yapılıyor. İki günlük gecikme için oyuncumuzun yaptığını doğru bulmuyorum. Birinci önceliği parasını alması, ona da saygı duyuyorum. Mc Kissic şu an bizim oyuncumuz. Devam edip etmeme konusunda bir karar vermedik. Bu durumu sadece ben değil, Ahmet Hoca, Burak Hoca ve kaptanımızla oturup konuşacağız.

Kadın Basketbol Takımımız da saygı duyulacak mücadele veriyor. Onlara da ödeme konusunda gerideyiz. Onlar bizim elimizden geleni yaptığımızı biliyorlar. Bu nedenle onlar da ellerinden geleni yapıyorlar. Bütün takımlarımızla iyi iletişim içindeyiz.

TALİHSİZ OLAYLARIN SONA ERMESİNİ DİLİYORUZ

Van’ın Bahçesaray ilçesindeki çığ felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Uçak kazasında üç vatandaşımız vefat etti. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Hafta başında İdlib’te askerlerimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. 2020 yılı iyi başlamadı. Talihsiz olayların sona ermesini diliyoruz. Elazığ’daki depremzedelerimiz için basketbol maçımızda çok güzel bir organizasyon yaptık. Salonumuz doluydu, dayanışma örneği verdik. Bu konuda taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

DAHA KURUMSAL BİR YAPI OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

Günü kurtarmak adına Beşiktaş’ın geleceğini ipotek altına almayacak bir düzen kurmak istiyoruz. Beşiktaş’ın geleceğine odaklanmak istiyoruz. Daha kurumsal bir yapı kurmak istiyoruz. Günü kurtarmak adına Beşiktaş çok hatalar yaptı, bu hataları basketbolda tekrar etmemek için elimizden geleni yapacağız. Akatlar’da heyecan ve aile ortamı yaratmak istiyoruz. O salon dolduğunda birçok takımın o salondan çıkması çok zor. Aileler çocuklarıyla Akatlar’a gelsinler istiyoruz. Tutkulu taraftarlarımızla ailelerimizi Akatlar’a bekliyoruz.

Taraftarlarla diyaloğumuz çok iyi. Her sorularını cevaplamaya çalışıyorum. Zor bir dönemden geçiyoruz. Hiçbir oyuncu, takımdan büyük değil. Oyuncu kaybetmekten üzüldüklerinin farkındayım ama bunlar bir plan çerçevesinde oluyor. Önümüzdeki sene onlara, bu sene kalan takımın yaptığı gibi; arzulu, istekli, yetenekli ve hırslı bir takım izletmek istiyoruz. Planlama içindeyiz. Taraftarlarımızın ‘Akatlar, adamı sakatlar’ söylemini seviyorum. Akatlar da stadımız gibi Beşiktaş’ın sembol bir mekanı haline geliyor.

NO: 1903 VE FULYA AVM

No:1903 şu an Beşiktaş Belediyesi’nde. Belediyemize burayı tekrar açmak istediğimizi belirttik. Umarım tesisi yeniden alırız. 21 Ekim’de daha biz mazbatayı almadan No:1903 kapatıldı. Taraftarlarımız ve o tesise gidip gelen insanlar bunu bilsin istiyorum. Beşiktaş buraya çok büyük bir yatırım yaptı. Bu şekilde kaybedilmesi çok üzücü. Bu tesise yapılan yatırımı Beşiktaş’ın çıkartması için orayı 20-25 yıl sağlıklı çalıştırması gerekiyor. Güzel bir tesis ama bana sorarsanız, bankadan borç alıp bu tesisi yapmazdım. Ama yapıldıktan sonra kulübümüzde kalması için mücadele veriyoruz. Belediyemizle uyum içinde bu durumu çözeceğiz.

Fulya AVM de aceleyle iki defa açıldı. İskanını almak bize nasip oldu. Geçen hafta bir mağaza açıldı. Kiralama çalışmalarımız devam ediyor. Kaliteli markalarla orayı işler hale getireceğiz. Birçok kurumsal firmayla görüşüyoruz. Fulya AVM’de canlanma belirtileri gözükmeye başladı.

Beşiktaş’ın mülkleri kiraya verilirken yanlış sözleşmeler yapılmış. Benzinlik problemi onlardan biri. Fulya’daki bazı yerlerin çok uzun vadeli kiralanması. Akatlar’da bazı sorunlar var. Sözleşmelerin hepsini gözden geçiriyoruz. Kira gelirlerini maksimuma çıkartmak için uğraşıyoruz. Beşiktaş’ın menfaatlerini göz önünde bulunduruyoruz. Yavaş yavaş artırımlar geliyor. Profesyonel ekibimiz ile birlikte elimizden geldiğince çalışıyoruz.

TARAFTARLIK DUYGUM AĞIR BASTI

Galatasaray maçında taraftarlık duygum ağır bastı. Aşırı bir tepkim oldu. Hakem beni dışarı gönderdi. Ceza aldım. Maçın heyecanıyla böyle bir olay yaşadım. Bu da bana tecrübe oldu.

ÖZE DÖNÜŞ HİKAYESİ…

Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimiz var. Kısa vadeli hedef, mali olarak en iyi şekilde sezonu kapatmak. Orta vadeli hedefimiz, hem yetiştirici hem de yarışan kulüp olmak. Genç oyuncuları almak ve kadro istikrarı sağlamak. Terinin son damlasına kadar savaşan genç bir takım kurmak istiyoruz. Bizimle devam eden oyuncularla istikrarlı bir kadro oluşturmak istiyoruz. İyi oyuncuları tutarsak sorumluluklarımızı yerine getiremeyecektik. Takım buldukları için mutluyum. Giden oyunculardan biri James Michael McAdoo. Buradan üzülerek gitti. Gitmek istemedi, ‘’para sorun değil’ dedi. Biz borçlu kalmak istemiyoruz. O da Partizan’a gitti. Kaptanımız, ‘benim paramı ödemeyin ama genç oyuncuların paralarını ödeyin’ diyor. Kalan oyuncularımızın birçoğu fedakarlık yapmaya hazır oyuncular. Öze dönüş hikayesi, önümüzdeki üç dört yılın en önemli başlığı olacak. Takımlarımıza karşı anlayışlı olmalıyız. Basketbol takımımıza sabır gösteriliyor. Kötü sonuç alabiliriz ama mücadele etmeye devam edeceğiz. Beşiktaş basın mensuplarını basketbol takımımızı daha çok takip etmeye davet ediyorum.

duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 12 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder