"Kuralı esnetmedin, mahvettin, bitirdin"

"Kuralı esnetmedin, mahvettin, bitirdin"

beIN SPORTS'ta yayınlanan programda Mehmet Demirkol, TFF'nin Göztepe-Beşiktaş maçıyla ilgili verdiği karar hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Demirkol'un açıklamaları:

-ORTADA BİR KURAL HATASI VARSA...-

"Hüseyin Göçek, Göztepe-Beşiktaş maçının hakemi. Hüseyin Göçek, Gençlerbirliği-Trabzonspor maçının da hakemi. Hüseyin Göçek maç yönetti. Ortada bir kural hatası varsa yönetmemesi gerekirdi. Kural hatası olmadığına karar verdi federasyon herhalde, o yüzden maça atadı. Bundan sonraki haftalarda Hüseyin Göçek'e görev verilmezse, bu başka türlü anlaşılabilir. 'Bu acaba Göztepe-Beşiktaş'tan mı? Gençlerbirliği-Trabzonspor'dan mıydı?' diye. Hüseyin Göçek, bu hafta maç yönetmiyor. Muhtemelen yönetmeme sebebi de Baiano'ya kırmızı kartı VAR'a gidip, VAR'da onu görememiş olmaması.

-BAZI HAKEM HATALARI ÇOK BÜYÜK SONUÇLAR DOĞURUR-

Beşiktaş'ın son açıklamasıyla ilgili Mehmet Demirkol: "IFAB'dan gelen tavsiye kararını açıklama cesaretiniz var mı? demek, 'Biz biliyoruz tavsiye kararını. Burada kural hatası var diyor IFAB, siz söylemiyorsunuz.' demek . Buradan bu anlaşılır. Bir kornerin, tacın kurallara aykırı kullanılması ya da burada olduğu gibi bir hava atışının eski kurallara göre kullanılmasındansa yanlış bir ofsayt, penaltı, kırmızı kart yorumu daha çok etkiler skoru. Bazı hakem hataları, yapılan kural hatalarından çok daha büyük sonuçlar doğurur."

-KURALI ESNETMEDİN, MAHVETTİN, BİTİRDİN-

Kural hatası yok diyorsa, tamam yok. Şimdi Oğuz Sarvan'a inanmayacak mıyım ben? İnanıyorum. Ama neden? Anlatsın, biz de bilelim. Aradığım şey şeffaflık. 'Kural hatası yok.', neden yok? Düşünsene bir kural koyuyorsun, kuralın en önemli yeri uygulanmıyor. Sonra diyorsun ki, 'Bu kural yanlış.' Daha uygulamadın ki nereden biliyorsun? Kuralı esnetmedin, mahvettin, bitirdin. Bir kuralı uygulamadan o kuralın yanlış olduğunu nasıl anlayabiliriz?"

Haber Kaynağı: beIN SPORTS

 Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 23 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder