Çebi'den Fikret Orman’a cevap

Çebi'den Fikret Orman’a cevap

Beşiktaş'ın Olağan Divan Kurulu Toplantısında Başkan Ahmet Nur Çebi önemli açıklamalar yapıyor.

Ahmet Nur Çebi, eski başkan Fikret Orman’a da cevap verdi.

İşte Çebi'nin açıklamaları:

"Öze dönüşün ilk adımını Sergen Yalçın’ın gelişiyle yaşadık. Gelir-gider dengesini ayarlamamız lazım. Altyapıdaki arkadaşlarımız amatör branşlarımızdaki A takımlarda oynasınlar istiyoruz. Boks ve Güreş takımlarımızın idman sahalarını Vodafone Park’a taşıdık. Futbol Takımımız iyiye gidiyor. Daha iyi oynayan bir takım görüyoruz."

YAŞLI HAKEMLER İSTEMİYORUZ

"Kurullarla temas halindeyiz. Yaptıklarımız için bizlere güvenmenizi rica ediyorum. Artık eski ve yaşlı hakemler istemiyoruz. Gençlerle bu işi yapalım. Yapacaksa hataları yeni hakemler yapsın. VAR kayıtlarını açıklayın, şeffaf olun. Umarım tahkim hakkımızı iade edecektir. Hakemler arasında ahbap çavuş ilişkisi var. Göztepe maçındaki olay belli, kural hatası yaşandı. IFAB değerlendirmesine göre karar alındığını söylendi. Biz de IFAB’ın görüşünün açıklanmasını istiyoruz. Hakem hatalarından tüm takımlar etkileniyor."

FİKRET ORMAN'A CEVAP

"Fikret Orman, iki üç hafta önce televizyonda bir programa çıktı. Geçmiş yılların denetlenmesi başladı. O konulara girmek istemiyorum. Şahsımla ilgili söylediklerini cevaplama ihtiyacı duyuyorum. Konu Beşiktaş’ın menfaatlerini korumaksa benim için her şey biter. Kimseden korkmam, kimseyle menfaat ilişkim olmaz. Biz Abdullah Avcı’ya gereken desteği verdik. Talihsizlik diyelim olmadı. Şenol Güneş’in kendi yöneticileri tarafından tartışıldığını çok iyi biliyorum. Bütün şirketlerde ben yönetim kurulu üyesiydim. Vergi borçlarının yüzde 67’si futbol dışındaki şirketlerdeydi. Kaçmak isteseydim Futbol A.Ş.’yi seçerdim. Futbol A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi değilim. Benimle çalışabilecek bir ekip kurdum. Ben sizi temsil ediyorum ve ben oranın büyük ortağıyım. Primlerden kaçtığımı iddia etmek abesle iştigaldır. Maalesef kendisi burayı yüzüstü bırakarak gitmiştir. Sebep olarak taraftarı gösterdi. Neden taraftarlar için gerekeni yapmadınız. Genel kurullarda üniversite mezunu çocukları arka tarafta dövdürdünüz. Adabıyla konuşan çocuğu dövüyorsunuz da tribünde size hakaret edenlere niye gereğini yapmıyorsunuz. Çünkü bunu gidiş aracı olarak kullanacaksınız. Futbol A.Ş.’den 2 milyon doları kulübe geçirmişim ve paramı alıp gitmişim. Ben paramı aldım, çalmadım ki. Ben bu parayı altı sene sonra aldım. Sen bir senede almıştın. Biraz adaletli ol. Ben paramı vadeli çeklerle aldım. Paramın konuşulmasını gerektiren bir durum yok. Burası Beşiktaş. Profesyoneller biz ilk geldiğimizde kapıda bekleyecek. Niye burayı bize devretmeden gidiyorsunuz, neden kaçıyorsunuz? Giderken hangi eski yöneticinin bir lira alacağı kalmış? Bu kulübün uçağına bindiniz, hiç mi bıracak yüz bin liranız yoktu? Giderken arkadaşına loca satacaksın, on gün evvel verdiğin 1 milyon TL’yi alıp gideceksin sonra Ahmet Nur Çebi sanki hırsızmış gibi televizyonda konuşacaksın. Yeter artık, işine bak! Çok üzgünüm. Geleneklerde ibra etmemek diye bir şey yokmuş. Kendin geldiğinde Yıldırım Demirören’den hesap soracağını söyledin. Bu geleneklere uygunsa benimki niye değil? Ümraniye’den gitmem için bana mobbing uyguladılar. Yönetici arkadaşlarıyla futbolcuların duyacağı şekilde arkamdan küfür ettiler. Orada mı oturmalıydım, ben namuslu bir adamım."

"Biz bu borçları azaltmak için çalışacağız. Yanımda olursanız ben yaparım. Yalnız bırakırsanız bir şey yapamam. Beşiktaş camiası devasa bir camia. Transfer cambazı dediğin adamı Futbol A.Ş. üyesi yapamadın. Benden ne istiyorsun, git işine. Mali genel kurula kadar onun adını anmayacağım."

ALİ KOÇ GÖNDERMESİ

"Ben gelmişim, para vermişim. Ali Koç rakip takımın başkanı, ne işin var onunla. Ali Koç para verirken sen de burada başkandın. Sen niye vermedin? Sen parayı harcayacaksın, biz borçları ödeyeceğiz."

"Benim akrabalarımı arayıp bu adama oy vermeyin diyorsun. Ondan sonra hayırlı olsun diye mesaj gönderiyorsun. Ben senin samimiyetine nasıl güveneyim. Başkan dediğin gelir oyunu verir gider. Benim aleyhimde niye çalışıyorsun? Başkan dediğin, ağabey dediği kişiye yanında küfür edilmesine izin vermez."

"Biz de borç içinde geldik diyor. O dönemde de ben söylendim. Beterin beteri varmış. O günkü yönetimin bıraktığı 85 milyon kredi on yıl vadeli ve iki temlik vardı. Bugünü duymak ister misiniz? Her şey temlikli. Kartal Yuvası felaket halde. Yapma bu sözleşmeyi niye yaptın? Bazı yerlerimiz serbestti. Çeviriyorduk kulübü. O kendi dönemine ait parayı ödemek için bu işi yaptı. Biz bu şartlarda burayı çeviriyoruz."

TEK ÇIKIŞ YOLU YARDIM KAMPANYASI

"Bu şartlarda tek çıkış yolumuz var, bağış kampanyası. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılardan başka kimse kurtaramaz. Hazırlık bitmek üzere. En kısa zamanda huzurunuza geleceğiz. Bir lira da bir, bin lira da bir. Biz bu sorunları beraber çözeceğiz. Biz bütçemize göre harcamalara geleceğiz. Takımlarımızı yüreği olan pırlanta gibi çocuklardan oluşturacağız. Ümitlerinizi kırmayın, bizler buradayız. Beşiktaş bir ilki daha başaracak. Faiz yükünden kurtulmalıyız. Artık kara delikler yok, kapatarak geliyoruz. Ben yaşananları hatırlatmaya devam edeceğim. Size söz veriyorum başarılı olacağız."

 duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 29 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder