“Biz Beşiktaş’ın taraftarı var sanıyorduk…”

“Biz Beşiktaş’ın taraftarı var sanıyorduk…”

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mesut Urgancılar Divan toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın taraftarı vardı diye biliyorduk ama ne yazık ki Beşiktaş’ın başarısıyla endeksli bir seyircimiz olmuş! 

"Borcumuz çok, gelirlerimizi artırmak zorundayız. Bunun yolu da sportif başarıdır. Uefa – Şampiyonlar Ligi gelirleri, sporcu sponsorları, geleceğe bağlı olarak alacağımız yayın hakkı gelirlerinde ki paylar gibi…Bunlardan bir tanesi de tribün gelirleri. Bu sezon ortalama 25 bin seyirciye oynuyoruz. Stadımızın kapasitesi 42.590 yani doluluk oranımız yüzde 60. Beşiktaş’ın taraftarı vardı diye biliyorduk ama ne yazık ki Beşiktaş’ın başarısıyla endeksli bir seyircimiz olmuş! Eski günlere bu anlamda dönmek istiyoruz. İkinci yarı kombinesi sadece 452 adet satabildik, sezonluk basketbol kombinesi satışımız 256 adet. Göreve başladığımızda yüzde 74 olan loca doluluk oranı şu an yüzde 92’ye çıkmıştır.

Taraftarlarımızı seyirci sıfatından çıkarıp gerçek anlamda Beşiktaş taraftarı yapıp mabedimizde sürekli ağırlayabilmek için önümüzdeki sezondaki bilet satış fiyatları ve stratejisini sil baştan yenilemek istiyoruz. Fiyatlama konusunda yanlış yapmışız."

İncelemeler başladı

"Geçmiş 10 yılın özel amaçlı incelenmesiyle ilgili konunun uzmanı uluslar arası firmaların hepsiyle görüşüldü. Denetim Kuruluna destekleri ve yardımları için teşekkür ediyoruz. Akabinde KPMG firmasıyla çalışma kararı aldık. İncelemeler başladı. Bu konu kamuoyunda çok merak ediliyor ve sık sık spekülasyonu yapılıyor ama biliyorsunuz ki bu işler sabahtan akşama olmuyor. Uzun soluklu işler ve hemen tamamlanacak bir durum değil. Firmanın bize ön gördüğü süre 5-6 ay. En azından Mayıs ayındaki Mali ve İdari Genel Kurul’a yetiştirmelerini rica ettik."

11 Daire ortada yok

"2017 yılında kulübe gayrimenkul kazandırmak amacıyla iyi niyetle DKY firmasından 11 tane daire alınmış. O dönemde 7.5 milyon TL ödeme yapılmış. Ama o daireler şimdi ortada yok. Tapularda ortada yok.Çünkü 2017 yılında alınan dairelere 2014 yılında bir banka çoktan ipotek koymuş. Yani ayıplı mal almışız.Parasını vermişiz ortada mal yok! Kocaeli Birlikspor'a 1,3 Milyon TL ödenmiş ortada anlaşma yok."

duhuliye.comKüfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 127 yorum yapılmıştır.

YORUM YAZ “Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır."

 

Karakter sınırı: 0 / 200

Gönder